13 sierpień 2017, niedziela
godz. 14:30
Bilety: bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy
Podczas spaceru odkryjemy mroczy świat przestępców dawnej Warszawy, podążając śladem Taty Tasiemki i jego znanych „kolegów po fachu”. Poznamy też słownictwo dawnej grypsery (żargonu przestępców), takie jak szopenfeldziarz, lupanary, sutener, melina, chewre, din-tojre, gryps.

13 sierpnia 2017 (niedziela), 14.30 - 17.30

Spacer rozpoczniemy w Muzeum POLIN, w galerii "Na żydowskiej ulicy", a następnie zagłębimy się w miejsca, które nie tylko uchodziły za zakazane, lecz także tworzyły świat "pomiędzy", światem polskim i żydowskim. Uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę detektywa lub komisarza śledczego. W specjalnej grze miejskiej trzeba będzie zdobyć sekretne informacje, niezbędne do rozwikłania prawdziwej zagadki kryminalnej.

Spacer poprowadzi Katarzyna Jakubowicz – varsavianistka, od lat pasjonuje się tematyką żydowską. Absolwentka podyplomowych studiów judaistycznych we Wrocławiu i Warszawie. Przewodniczka Muzeum POLIN i autorka ścieżek po wystawie stałej.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--