Już 20 czerwca jeden z najwybitniejszych architektów XXI wieku i twórca budynku Cosmopolitan Twarda 4 Helmut Jahn przyjedzie do Warszawy. Podczas wizyty osobiście odbierze prestiżową Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Będzie to jedyna jego wizyta w Polsce w tym roku i wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z architektem.

Autor ponad 100 prestiżowych projektów w Europie i na świecie, 21 czerwca spotka się na 42 piętrze apartamentowca Cosmopolitan ze studentami i z wybraną grupą osób – zwycięzcami konkursu na Facebooku.
Wizyta Helmuta Jahna w Polsce to niepowtarzalna okazja do spotkania z jednym z najwybitniejszych architektów XXI wieku i wizjonerów współczesnego projektowania. Pochodzący z Norymbergi amerykański projektant przyjeżdża do Warszawy specjalnie na kilka dni, aby odebrać prestiżową Nagrodę Architektoniczną przyznaną przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za projekt apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4.


Jak powstawał budynek Cosmopolitan i skąd Helmut Jahn czerpie inspiracje – tego będzie się można dowiedzieć podczas spotkania 21 czerwca w Warszawie. Atrakcją tego wydarzenia będzie wspólne podziwianie pięknej panoramy Warszawy z wysokości 160 metrów, w niezwykłych wnętrzach 42 piętra wieżowca przy ul. Twardej 4. Chętnych serdecznie zapraszamy i odsyłamy do oficjalnego profilu Cosmopolitan Twarda 4 – High Level na portalu społecznościowym Facebook, gdzie znajdą warunki uczestnictwa.
https://www.facebook.com/HighLevelPolska

Cosmopolitan Twarda 4 to wyjątkowy wkład Helmuta Jahna w urbanistyczny pejzaż stolicy. Zaliczany do grona architektonicznych postmodernistów wymieniany jest w jednym szeregu z Normanem Fosterem i Zahą Hadid, a jego nazwisko rozsławiają fenomenalne projekty berlińskiego Sony Center na Placu Poczdamskim, Highlight Munich Business Towers czy 3,5 kilometrowy obiekt lotniska Suvarnabhumi w Bangkoku. Przez mieszkańców Chicago został nawet nazwany Flashem Gordonem architektury za futurystyczny projekt tunelu Terminala lotniska O’Hare w Chicago. Wciąż szuka inspiracji, do pracy nigdy nie używa komputera a ponad 100 tys. jego rysunków o charakterystycznej komiksowej kresce, już zostało zarchiwizowanych i jest prezentowanych na licznych wystawach. Znaki rozpoznawcze jego prac to prosta forma i wyrazistość, dbałość o kolor i światło, a także łączenie dużych i zwykle bardzo wysokich budynków z tkanką miejską. To rozmywanie granic pomiędzy przestrzenią publiczną i prywatną zastosował również w Warszawie.
Warszawski Cosmopolitan to nowoczesny, całkowicie przeszklony budynek. Oferuje duże i co ciekawe na tych wysokościach otwierane okna oraz jasne wnętrza z niepowtarzalnym klimatem
i spektakularnymi widokami. To najwyższy standard wykończenia, komfort i bezpieczeństwo dostępne w historycznej i jednocześnie nowoczesnej przestrzeni Placu Grzybowskiego. Budynek zyskał już stałe miejsce na mapie kulturalnych wydarzeń w Warszawie. Organizowane są tu wystawy, koncerty
i spotkania z ludźmi kultury i sztuki. Na 42 piętrze Cosmopolitan można było już podziwiać twórczość Ryszarda Horowitza, Wisławy Szymborskiej, Anny Marii Jopek, Radzimira Dębskiego, czy Tomasza Stańko. W czerwca za sprawą wizyty Helmuta Jahna będzie on ponownie miejscem spotkania projektantów, architektów, urbanistów i środowisk zainteresowanych kształtowaniem przestrzeni miejskiej Warszawy.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
Cosmopolitan Twarda 4 Helmut Jahnredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--