09 styczeń 2011, niedziela
godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc
Podczas jednego wieczoru będzie można zobaczyć aż dwa hity Teatru 13 – komedię obyczajową „Bolero Artura” Pavla Kohouta oraz komediowy spektakl muzyczny „Oj przydałby się ktoś na przyczepkę”.
Komedia Kohouta - jednego z najwybitniejszych współczesnych, czeskich dramaturgów, opowiada o splątanych ze sobą miłosną grą, losach kilku damsko-męskich duetów. Autor w charakterystyczny, typowy dla czeskiego humoru sposób, porusza temat niewierności w związkach i wykorzystywania erotyki dla korzyści własnych. Przedstawienie w krzywym zwierciadle pokazuje różne oblicza kochanków – ich małostkowość i wyrachowanie, przez co przybiera momentami oblicze tragifarsy. Atrakcją spektaklu są przeplatające się ze scenami oryginalne, czechosłowackie jeszcze, piosenki z lat 70-tych w wykonaniu takich sław jak: Helena Vondráčková, Jiří Korn czy Karel Gott. „Bolero Artura” w reżyserii Tomasza Służewskiego widziało już 4,5 tys. widzów.
„Oj przydałby się ktoś na przyczepkę” to niepowtarzalne widowisko pełne pikantnego humoru i aluzji do życia społecznego, które ma już na koncie ponad tysięczną widownię. Spektakl oparty jest na dziecięcych wierszykach Aleksandra Fredry, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, jednak inscenizacja ta przeznaczona jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Poznajemy w nim nowe, lubieżne oblicze „Samochwały”, nieznaną twarz Pawła („Paweł i Gaweł”), tajemnice „Kotka” oraz innych przedstawicieli ludzkiego „ZOO”. Interesująca oprawa multimedialna i różnorodność gatunków muzycznych kompozycji autorstwa Jana Pałysa powstałych specjalnie na potrzeby tego przedstawienia, wyśmienita gra kilkunastoosobowego zespołu aktorów - to gwarancja pełnej satysfakcji z tak spędzonego wieczoru.
9.01 godz. 18.00 - „Bolero Artura” Pavla Kohouta, godz. 20.45 - „Oj przydałby się ktoś na przyczepkę” w wersji dla widzów dorosłych, Teatr 13, reż. Tomasz Służewski, wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc i odbiór zaproszeńWybierają się:


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
hobby kultura spektakl teatr Warszawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--