Monika Węgiel / Janusz Bogacki - Piosenki które lubię (Piaf, Orłow i inni)
"Piosenki, które lubię..." to subiektywny wybór utworów, których cechą wspólną jest dobry tekst i wspaniale skomponowana muzyka ( m.in. Jerzy Derfel, Roman Orłow, Jerzy Duduś Matuszkiewicz). Będzie można usłyszeć piosenki Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej. Przypomniane zostaną utwory z repertuaru polskich gwiazd np. Ludmiły Jakubczak i i tych światowych- Leonard Cohen czy Edith Piaf.

---------
Monika Węgiel

Monika Węgiel pochodzi z Wrocławia. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie(2007). Od 2001 należała do Wrocławskiej Akademii Piosenki prowadzonej przez Jerzego Satanowskiego i Grażynę Łobaszewską.

Laureatka wielu wyróżnień i nagród m.in. II miejsca na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej "Wielka woda" i drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2009 roku nominowana do Feliksa Warszawskiego w kategorii najlepszy debiut.

Od 2008 roku związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie gdzie grała m.in. w spektaklach muzycznych „To idzie młodość” w reż. Macieja Englerta oraz główną rolę w „Gran Operita” w reż. Marcina Przybylskiego oraz w widowisku „Tych lat nie odda nikt” z piosenkami Władysława Szpilmana.

------
Janusz Bogacki

Debiutował w 1964 roku jako kompozytor i pianista w kabarecie studenckim "Fermata" z Maciejem Zembatym i na festiwalu w Opolu piosenką "Romans Otwocki" w wykonaniu Aliny Janowskiej, współpracując jednocześnie ze studenckimi zespołami jazzowymi. Od roku 1965 rozpoczął stałą współpracę z Polskim Radiem i Telewizją.

Od 1968 prowadził zespół jazzowy w programie III P.R., w którym grali m.in. Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Henryk Majewski, Zbigniew Jaremko. Z tym zespołem nagrał jako aranżer i pianista ponad 200 bluesów i tematów jazzowych. Skomponował muzykę dla "Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego" i "Rodziny Poszepszyńskich" oraz sygnał programu III-go.

Od 1972 r. współpracował z West Deutsche Rundfunk w Kolonii i zespołem jazzowym "Free Art.Set" w Essen (nagranie plyty i trasy koncertowe). W 1973 r. w Polsce założył zespół jazzowy "High Water Mark" z którym koncertował przez kilkanaście lat.

Grał jako pianista z zespołem jazzowym J. Bednarka "Workshop". Jako kompozytor napisał i nagrał dla PR i TV oraz na płytach ok. 350 piosenek, m.in. z Agnieszką Osiecką, Maciejem Zembatym, Jackiem Janczarskim, Jonaszem Koftą, Ireneuszem Iredyńskim, Wojciechem Młynarskim.

Bilety w cenie 40 zł
Rezerwacje 887 333 383


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--