Program 2 Polskiego Radia i Warner Music Poland zapraszają do Studia Lutosławskiego na koncert promujący nową płytę Zbigniewa Namysłowskiego pt. „Polish Jazz – Yes!”

Wystąpi Zbigniew Namysłowski Quintet w składzie: Zbigniew Namysłowski ( saksofony: sopranowy, altowy i sopranino) ,Jacek Namysłowski (puzon), Sławek Jaskułke ( fortepian), Andrzej Święs (kontrabas ),Grzegorz Grzyb (perkusja).

Po 27-letniej przerwie, w serii Polish Jazz ukazał się nowy album „Polish Jazz –YES!” Quintetu Zbigniewa Namysłowskiego – giganta i symbolu polskiej sceny jazzowej. Album w imponujący sposób demonstruje jego niesłabnącą kreatywność i potencjał twórczy. Tytuł albumu to manifest i ostateczna deklaracja. Namysłowski określa „polish jazz” jako „to wszystko, co grają polscy muzycy”, bez wskazywania na rodzimy folklor, który był dla niego tylko jedną z inspiracji.

Dziewięć nowych utworów nawiązuje pośrednio do ludowych źródeł, które stają się punktem wyjścia do metrycznej i tonalnej, w pełni autorskiej obróbki. Namysłowski jest w tej dziedzinie prawdziwym mistrzem! Fenomen albumu polega na tym, że mimo złożonych i wyrafinowanych środków, mimo zapewne potężnej pracy nad przygotowaniem programu, utwory Namysłowskiego brzmią soczyście, toczą się wartko, z wyraźnym tanecznym pulsem, z nieodzowną dawką humoru. Taki jest właśnie otwierający album utwór „Jadąc Zakopianką” nawiązujący do popularnej nazwy drogi z Krakowa do Zakopanego.

„Polish Jazz” to jednocześnie hasło symbolizujące najważniejszą jazzową serię w historii polskiej fonografii, w której ukazało się kilka albumów Mistrza. Najnowszy album „Polish Jazz – YES!” kontynuuje serię z numerem 77. Książeczka płyty zawiera fascynujący wywiad z artystą pióra Jerzego Szczerbakowa oraz wstęp Tomasza Szachowskiego.
Płyta będzie także dostępna w wersji analogowej.comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--