"Pacjent" - 10 urodziny spektaklu

14 Październik godz. 19:00
14 październik 2016, piątek
godz. 19:00
Bilety: bilet normalny - 570zł, bilet ulgowy - 30zł
Kanwą monodramu są prawdziwe wydarzenia i przeżycia pewnego pacjenta w warszawskim szpitalu. Spotkać to może każdego z nas. Relacja bohatera ma charakter reportażu, w którym - jak w życiu - kabaret miesza się z tragedią. Aktor sugestywnie przedstawia próbę przystosowania się do życia w warunkach szpitala- koszar, lazaretu, więzienia…
Spektakl jest satyrą na polską służbę zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski.

"Pacjent" opiera się na moich dramatycznych wspomnieniach ze Szpitala Praskiego, w którym przeleżałem nieruchomo dwa tygodnie - mówi Adam Sajnuk - reżyser.

Fragment recenzji:
"Sama anegdota mrozi krew w żyłach, ale opowiadana przez Września, który umiejętnie balansuje między czarną komedią a satyrą na służbę zdrowia, bawi całą publiczność. (…)
Bezpośredni kontakt z widzem, inteligentny humor bazujący najczęściej na autentycznych wydarzeniach to wyznaczniki najlepszych wykonawców tego gatunku, które udaje się stosować w „Pacjencie” również Arkowi Wrześniowi. Polecam, bo to rozrywka w dobrym stylu."
Agnieszka Rataj, Rzeczpospolita

Występuje: Arkadiusz Wrzesień
Reżyseria: Adam Sajnuk

Bilety: normalny - 50 zł, ulgowy - 30 zł, wejściówka - 15 zł
Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
teatr warsawy

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--