Zespół LAM - koncert promocyjny płyty

02 Październik godz. 20:00
Program 2 Polskiego Radia i Toinen Music zapraszają na koncert zespołu LAM, który wystąpi w składzie: Wacław Zimpel (klarnet, klarnet altowy, klarnet basowy, loop station, delay), Hubert Zemler (perkusja, metalofon, syntezator ) oraz Krzysztof Dys (fortepian, organy)

Podczas koncertu zespół zaprezentuje kompozycje ze swojej debiutanckiej płyty LAM, która pod koniec września ukaże się nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic w formie płyty CD i winylowej.

Na czele tria LAM stoi uznany klarnecista i kompozytor Wacław Zimpel.
„Po rozwiązaniu Hery, przez dłuższy czas nie miałem working bandu. Miałem tylko składy międzynarodowe, z którymi nie byłem w stanie grać tak często jak bym chciał. Tak narodziła się potrzeba stworzenia zespołu, z którym mógłbym intensywnie pracować. Zaprosiłem do współpracy muzyków, którzy przebyli podobną drogę muzyczną do mojej. Wszyscy od dziecka studiowaliśmy muzykę klasyczną, graliśmy jazz, następnie otwierając się na wiele innych stylistyk. Myślę, że dzięki temu, w podobny sposób rozumiemy pojęcia dotyczące materii muzycznej” – opisuje historię LAM Wacław Zimpel.

Utwory na „LAM” powstały parę miesięcy przed materiałem na solowy album „Lines”, który ukazał się na początku 2016 roku.

„Na LAM posługujemy się dłuższymi formami, charakterystycznymi dla muzyki transowej” – tłumaczy Zimpel. "W tym przypadku kluczowy jednak okazał się etap postprodukcji, który przeniósł LAM na nowe terytoria, ciągle pewnie przywołując idee minimalistów z lat 60. i 70., ale już tylko jako daleką reminiscencję. Myślę już dużo o kolejnej odsłonie LAM, w której będziemy rozwijać podejście do brzmienia zainicjowane przez mojego producenta – mooryca".
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--