02 listopad 2010, wtorek
godz. 20:00
Bilety: 10 zł (ulgowe) i 12 zł (normalne). Rezerwacje biletów prowadzi kasa CSW, kontakt: info@csw.art.pl lub w. 135.
Armando i polityka/ Armando et la politique, reż. Maria Chiara Malta, Francja/ Włochy 2008, 75’
2 listopada, wtorek, godz. 20.00
Komedia dokumentalna oparta na wywiadach przeprowadzonych w rodzinie reżyserki, w których Malta Chiara stara się znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego ojciec, zagorzały socjalista, głosował na Berlusconiego.

Sińce/ Ecchymoses, reż. Albert Fleur, Francja 2008, 100’
9 listopada, wtorek, godz. 20.00
Spokojna codzienność roku szkolnego, pod wpływem nagłych wypadków zamienia się w nieustanne pasmo zmartwień, strachu i cierpień, które odsłaniają prawdziwe oblicze młodości.

Elie i my/ Elie et nous, reż. Sophie Bredier, Francja 2010, 69’
16 listopada, wtorek, godz. 20.00
Elie, była więźniarka obozu koncentracyjnego, usuwa w 1956 roku tatuaż z numerem obozowym – fragment skóry, który towarzyszył jej od lat. Utrata tego „znaku” wstrząśnie jej życiem: jak przekazać swoja historię dzieciom nie mając już tego dowodu?

Nénette/ reż. Nicolas Philibert, Francja 2010, 70’
23 listopada, wtorek, godz. 20.30
Nénette urodziła się na Borneo w 1969 roku, a od 1972 mieszka w jednym z najsłynniejszych francuskich ogrodów zoologicznych – paryskim Jardin des Plantes. Przez lata stała się ulubienicą kolejnych pokoleń paryżan, a za sprawą dokumentu – prawdziwą gwiazdą francuskich mediów. Film skupiony jest na jej codziennym życiu w zoo. Stanowi także zapis rozmów z osobami, które od lat regularnie odwiedzają Nénette oraz zajmują się nią jako pracownicy ogrodu.

Cierń w sercu/ Une épine dans le cœur, reż. Michel Gondry, Francja 2010, 86’
30 listopada, wtorek, godz. 20.00
Michel Gondry przedstawia fragment historii swojej rodziny – ciotka Suzette rozpoczyna swoją opowieść od lat 50., kiedy została nauczycielką w jednej z francuskich wiosek. Stopniowo wyjawia także rodzinne tajemnice, do których dostęp mieli dotychczas jedynie nieliczni członkowie rodziny.

Więcej informacji: http://www.kinolab.art.pl/comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
dokument francuskie kino rendez-vous

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--