FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS: LOUIS MALLE

08 Listopad godz. 20:45
08 listopad 2010, poniedziałek
godz. 20:45
Bilety: 10-12 zł




Windą na szafot/ Ascenseur pour l'échafaud
Jazzująca opowieść o romansie i zbrodni prawie doskonałej, oparta na powieści Noëla Calefa. Utrzymany w klimacie noir debiut reżyserski, który stał się jednym z pomników francuskiej Nowej Fali. 
Florence Carala (Jeanne Moreau), znudzona żona bogatego przemysłowca, wraz ze swoim kochankiem Julienem (Maurice Ronet), planuje zamordowanie swojego męża i jednocześnie przełożonego Juliena. Mężczyzna bez większego trudu dostaje się do gabinetu pana Carali, zabija go i pozoruje samobójstwo. Jego dopracowany plan ucieczki kończy się jednak w momencie, kiedy zostaje uwięziony w windzie, która przestaje działać w momencie, gdy po zakończeniu pracy w budynku wyłączany jest prąd. Morderca ma jeszcze szansę wydostać się z windy w poniedziałek rano. 

Błędny ognik/ Le feu folle
Film, którym reżyser zyskał ogromną przychylność krytyki międzynarodowej (otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Włoskich Krytyków Filmowych na MFF w Wenecji), ale także uznał za swoje pierwsze w pełni udane dzieło. 
Rozgrywająca się w ciągu dobry opowieść o alkoholiku leczącym się z nałogu i depresji w prywatnym szpitalu. Alain Leroy (Maurice Ronet), pomimo złego stanu zdrowia, wychodzi ze szpitala i postanawia odnowić stare znajomości, co ma mu pomóc oderwać się od samobójczych myśli. Film w przejmujący sposób ujmuje jego zmagania się z depresją i oderwaniem od rzeczywistości, wymownie portretując psychikę bohatera. 

 

Więcej informacji: http://www.kinolab.art.pl/







comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
kino

Podobne wydarzenia:




redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--