Merlin, syn Szatana oddany w służbę Bogu, postanawia stworzyć w Brytanii królestwo doskonałe. Władcą zostaje Artur, który powołuje Zakon Okrągłego Stołu – na znak równości wszystkich rycerzy, którzy przy nim zasiądą. Warunkiem powstania królestwa idealnego jest jednak znalezienie świętego Graala. Siedmiu rycerzy wyrusza w świat, pokonuje bestie i uwalnia „panny nagie i bezbronne” ale Świętego Graala nie znajdują. Wracają do zamku Camelot i kierują kopie przeciw sobie. Brytania spływa krwią. Dlaczego  idea Okrągłego Stołu musiała lec w gruzach? Czy los Brytanii to los każdego „państwa idealnego”?

Przede wszystkim – uwaga, uwaga – jest to utwór dotyczący współczesnych problemów politycznych naszego kraju. Sztuka niesłychanie odważna, żeby nie powiedzieć bluźniercza. (Notatnik Teatralny)

Dramat niezwykły, nadzwyczaj misterny, tyleż artystycznie, co myślowo. Zapewne jeden z kilku najlepszych dramatów powojennych (…) Powagą myśli i doskonałością formy utwór sytuuje się w okolicach dramatów tej miary, co „Ślub” Gombrowicza. (Gazeta Wyborcza)

AUTOR: Tadeusz Słobodzianek

SCENOGRAFIA: František Liptak

MUZYKA I WARSZTAT WOKALNY: Jan Bernad

REŻYSERIA: Ondrej Spišak

OBSADA:

MerlinJanusz R. Nowicki / Jarosław Gajewski (TN)
Viviana – Anna Gajewska / Magdalena Boczarska
Ginewra – Agnieszka Warchulska / Kinga Ilgner (TN) / Anna Griszkówna (TN)
Artur – Leszek Lichota / Tomasz Karolak
Gowen – Mariusz Drężek / Maciej Kozłowski (TN)
KeuRobert Majewski / Arkadiusz Janiczek (TN)
PercewalDamian Łukawski / Wojciech Błach
Mordret – Marcin Sztabiński / Marcin Przybylski (TN)
Klaudas – Michał Maliszewski / Paweł Tołwiński (TN)
LancelotMichał Żurawski / Oskar Hamerski (TN)

KULTURALNIE MA DLA WAS PODWÓJNE ZAPROSZENIA NA TEN SPEKTAKL

(czytaj więcej)

 comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--