Aukcja Młodej Sztuki

28 Październik godz. 00:58
28 październik 2010, czwartek
godz. 00:58
Bilety: Wstęp wolny
To idzie młodość!
Pomysł aukcji kuszących kolekcjonerów ciekawymi pracami młodych artystów z niską ceną wywoławczą okazał się trafiony i na stałe wpisał się do aukcyjnego kalendarza. Rynek aukcyjny rozkręca się jesienią po wakacyjnej przerwie, więc domy aukcyjne organizują wówczas prestiżowe aukcje sztuki danej i współczesnej. DESA Unicum znów stawia na młodych - 28 października organizuje 5 Aukcję Młodej Sztuki. Na licytację wystawionych zostanie 106 prac artystów młodego pokolenia, wśród nich: Laura Pawela, Grupa Twożywo, Bartek Jarmoliński, Agnieszka Sandomierz, Maciej Kozłowski, Małgosia Malinowska i wielu innych. Każdy artysta reprezentowany jest jedną pracą, a cena wywoławcza każdego dzieła wynosi 500 zł. Wystawa przedaukcyjna prezentowana jest Salonie Wystawowym Marchand Pl. Konstytucji 2 w Warszawie.
To już piąta edycja imprezy, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Projekt rozwija się, cieszy się zainteresowaniem młodych twórców i klientów. Głównym celem jest promocja młodych artystów oraz poszerzenie grona miłośników i kolekcjonerów sztuki. AMS to okazja do zakupu oryginalnych prac między innymi dla osób, które dopiero zaczynają kolekcjonerską przygodę i gotowi są przeznaczyć na swoje nowe hobby niewielką kwotę. Niewysoka cena wywoławcza zachęca do licytacji także tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w aukcji. Na zbliżającej się aukcji zostaną wystawione prace zarówno uznanych artystów młodego pokolenia jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku aukcyjnym. Wystawione na sprzedaż obiekty są bardzo różnorodne, a inspiracji do ich powstania należy doszukiwać się w różnych nutach sztuki współczesnej. Pod nazwą „młodej” sztuki, ukryty jest wiek artystów, ale również ich świeże spojrzenie i innowacyjne ujęcie tematów. Prace zostały dobrane tak, by dawały możliwość zaobserwowania tendencji, które funkcjonują w sztuce najnowszej. Większość oferty to malarstwo, ale pojawiają się także fotografia, grafika warsztatowa i rzeźba.
Na aukcji się będzie można licytować dzieła artystów obecnych na poprzednich aukcjach m.in. Joanny Pałys, Grupy Twożywo, Katarzyny Szeszyckiej, Marcina Bobera, Laury Paweli, Marzeny Ślusarczyk, Grzegorza Kozery oraz Sylwestra Ambroziaka. Nazwiska, których wcześniej nie było to m.in. Agnieszka Sandomierz i Maciej Kozłowski. Wielu artystów odwołuje się do otaczającej rzeczywistości i eksploruje tematy związane ze współczesną cywilizacją i świtem mediów kontynuując wątki pop-artu co widać w pracach Andrzeja Roszczaka, Marcina Bobera oraz „komputerowych” obrazach Laury Paweli. W prezentowanym przez twórców obrazie rzeczywistości pojawia się zarówno krytyka społeczna (Maciej Kozłowski „Biba”, Natalia Bażowska „Pracownik etatowy”) jak i osobisty, prywatny, intymny świat wraz z tematyką seksualności i identyfikacji płciowej znany z kontrowersyjnych obrazów Agnieszki Sandomierz. W pracach Iwony Wojewody-Jedynak czy Franciszka Ledóchowskiego pojawia się z kolei mistyka oddana środkami bardzo tradycyjnego warsztatu malarskiego. Inni, jak Monika Czarska czy Daniel Krysta idą drogą abstrakcji kontynuując wątki rozpoczęte przez awangardę. Warto pamiętać, że „galeryjne” ceny prac większości prezentowanych artystów są wielokrotnie, czasem i dziesięciokrotnie wyższe od wywoławczych proponowanych na aukcji.
5 Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się 28 października o godz. 19.00 w Domu Aukcyjnym DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa. Obiekty prezentowane są na wystawie w Salonie Wystawowym Marchand przy pl. Konstytucji 2 w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia promującego Aukcję Młodej Sztuki Przewodnika aukcyjnego na http://www.youtube.com/DesaUnicum, katalog aukcyjny dostępny jest w galeriach DESY Unicum oraz na stronie www.desa.pl. Patronami medialnymi wydarzenia są: portal www.rp.pl oraz Agencja Fotograficzna FOTORZEPA.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--