06 listopad 2010, sobota
godz. 16:00
Bilety: bilet normalny 60-40 zł/ ulgowy 50-30 zł/ grupowy 30 zł/ studencki 18 zł
Remigiusz Grzela
Oczy Brigitte Bardot”

Sztuka napisana specjalnie na Jubileusz 80-lecia Barbary Krafftówny.

6-7 listopada godz.16.00 Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego

Obsada: Barbara Krafftówna, Marian Kociniak

Reżyseria: Maciej Kowalewski
Scenografia: Piotr Rybkowski

Premiera 5 grudnia 2008

Anastazja R. może mieć ok. 108 lat, jest emerytowaną nauczycielką muzyki, ma paniczny lęk wysokości i arystokratyczne maniery. Nigdy nie przestała marzyć. Wychowała dzieci, a potem wnuki, aż w końcu przychodzi właściwy czas i Anastazja wyrusza w podróż życia. Kierowca, który ją wiezie ukrywa swoją przeszłość. Czy Anastazja jest w niebezpieczeństwie?
Anastazję i szofera Zbynia dzieli prawie wszystko, ale łączy miłość do kina i starych filmów. Jednak przede wszystkich łączą ich marzenia. Oboje decydują się je zrealizować. Czy dzięki temu staną się innymi ludźmi? Kim naprawdę jest Anastazja R.? 

Komedia napisana na zamówienie Barbary Krafftówny, drugi jubileusz we współpracy z Remigiuszem Grzelą.

Sztuka została pomyślana jako mistrzowski koncert gry aktorskiej Barbary Krafftówny i Mariana Kociniaka. Zamawiając tekst Barbara Krafftówna dała tylko jedną wskazówkę: „ma to być sztuka zabawna, która daje nadzieję, przekonuje, że nie należy przestawać marzyć, a wiek jest tylko metryką bez znaczenia, jeśli walczy się o zachowanie młodości w sobie”.

Barbara Krafftówna za rolę Anastazji R. w przedstawieniu "Oczy Brigitte Bardot” Remigiusza Grzeli w reż. Macieja Kowalewskiego, została nominowana do nagrody im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii "teatr".

ZAPRASZAMY!

 

Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa
 tel. +48 (22) 632 24 78

mail: bilety@teatrnawoli.pl

www.teatrnawoli.plcomments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--