20 październik 2010, środa
godz. 20:30
Bilety: 10-12 zł
JASMILA ŽBANIĆ
Urodziła się w 1974 roku w Sarajewie, gdzie ukończyła Akademię Sztuk Dramatycznych na wydziale reżyserii filmowej i teatralnej. Jej wczesne filmy i instalacje video były pokazywane w galeriach sztuki na całym świecie. Znalazł się wśród nich film krótkometrażowy "Birthday", przedstawiający różne drogi życiowe młodej Bośniaczki i Chorwatki. W dokumencie "Red Rubber Boots" reżyserka pokazała historię bośniackich matek, które po wojnie poszukują swoich dzieci. Kolejny dokument, "Images from the Corner", to opowieść o młodej, bardzo poranionej w czasie wojny kobiecie.

"Jej droga" jest drugim filmem fabularnym zrealizowanym przez Jasmilę Žbanić. Reżyserka zadebiutowała głośnym filmem "Grbavica", który zdobył Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie (2006). Poruszająca historia samotnej matki i córki, która narodziła się w wyniku gwałtu mającego miejsce podczas wojny, została entuzjastycznie przyjęta przez widzów na całym świecie.

Szczegółowy program: http://www.kinolab.art.plcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
film kino

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--