Dnia 01 października 2010 o godzinie 19:00 w warszawskiej Galerii WAREHOUSE – Magazyn Sztuki odbył się wernisaż wystawy Moniki Wejcman połączony z uroczystym otwarciem galerii. Wernisaż spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony licznie przybyłych gości, artystów oraz mediów. Spotkanie uświetniło swoją obecnością ponad 130 zaproszonych osób: przyjaciele, znajomi, artyści malarze, w wśród nich m.in. Dariusz Pala, Adam Patrzyk oraz przedstawiciele świata biznesu, liczni prawnicy, a także politycy.
W przestronnym postindustrialnym wnętrzu galerii zaprezentowanych zostało siedem najnowszych prace artystki. Zainteresowanie pracami Moniki było tak duże, że zapisy na nie rozpoczęły się już na tydzień przed oficjalnym otwarciem galerii i wernisażem.
Malarka pochodząca z Częstochowy, absolwentka ASP w Warszawie w najnowszym cyklu prac zatytułowanym „do góry nogami” potwierdziła swój znakomity warsztat malarski. Jej prace są jak zwykle namalowane z rozmysłem, nacechowane swobodą i odwagą w posługiwaniu się kolorem, a przede wszystkim „wydają się skończone w odpowiednim momencie, jak idealne równanie, którego autorem mógłby być każdy, którego istnienia każdy się domyślał, na tyle, że wydaje mu się znajome, a jednak nikt na nie wcześniej nie wpadł.” Monika Wejcman należy do tych artystów, którzy przez pryzmat własnych doświadczeń opisują emocje i uczucia bliskie nam wszystkim. Ostatni cykl prac to wyraz tęsknoty za życiową równowagą, balansem, spokojem i obcując z jej obrazami zaznajemy właśnie takiego uczucia spokoju.
Wystawa prac czynna do 15.10.2010comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
Monika warehouse Wejcman wystawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--