Galeria Sztuki Współczesnej WAREHOUSE – Magazyn Sztuki i Centrum Cybernetyki 2.2.2, zapraszają na ART_OPEN_DAY – dzień otwarty na Cybernetyki 2, poświęcony Sztuce.

 

23 września działalność rozpoczyna galeria sztuki współczesnej WAREHOUSE – Magazyn Sztuki, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Cybernetyki 2.2.2. Działalność Galerii będzie się koncentrować na aktywnej promocji artystów młodego pokolenia, zarówno twórców o ugruntowanej pozycji, jak również absolwentów uczelni artystycznych wchodzących na rynek sztuki. Przestronne wnętrza WAREHOUSE to ponad 200 m 2 powierzchni wystawienniczej i sprzedażowej, które dają możliwość nieskrępowanego wyrazu artystycznego wystawiającym artystom, a klientom i sprzedającym niemałą przestrzeń ekspozycyjną. W ofercie Galerii będzie można znaleźć malarstwo, rzeźbę i grafikę dostępne w sprzedaży bezpośredniej i internetowej, a w przyszłości na aukcjach i cyklicznie organizowanych targach młodej sztuki.

 

Centrum Cybernetyki 2.2.2 – loftowa przestrzeń na warszawskim Mokotowie, z designerskim wystrojem. Jest to miejsce związane z modą, sztuką, designem i nowymi trendami. Centrum Cybernetyki 2.2.2  to min. artystyczne eventy, konferencje, wernisaże, wystawy, produkcje telewizyjne, sesje fotograficzne. Nasz zespół to ludzie pracujący w sektorze kreatywnym na rzecz jego promocji i rozwoju.

 

Galeria WAREHOUSE – Magazyn Sztuki, Cybernetyki 2, budynek 2, parter

zaprasza na spotkanie z twórczością artysty malarza Dariusza Pali

·         Od godziny  10:00-20:00  prezentacja prac artysty

·         Od godziny 17:00-20:00  spotkanie autorskie

W ramach kameralnego spotkania goście będą mieli możliwość osobistego kontaktu z artystą i jego twórczością, przy lampce wina i muzyce. Prace artysty będą prezentowane do dnia 28.09.2010.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii, tym bardziej, że po raz pierwszy otwiera ona swoje podwoje jeszcze przed oficjalnym otwarciem planowanym na 01.10.2010.

 

Dariusz Pala – artysta malarz urodzony w Częstochowie. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w liceum plastycznym im J. Malczewskiego w Częstochowie. Ukończył Wydział Grafiki w na ASP w Krakowie – pracownia prof. Romana Zygulskiego.

Przez ostatnie 10 lat mieszkał i tworzył w Miami na Florydzie. Kontynuując swoją artystyczną drogę na bazie krakowskiego koloryzmu  stworzył tam również bardzo odrębne tematycznie i formalnie prace na drewnie. Od niedawna znów mieszka i tworzy w Warszawie. Pokaz prac obejmuje refleksje malarskie z ostatnich miesięcy w kraju.

Jego prace pokazywane były na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Europie i USA, a wiele z obrazów  znajduje się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w kolekcji Sophi Loren.

Spotkanie autorskie 23 września jest nieoficjalną zapowiedzią wystawy pt. ”Sto lat” , która odbędzie się 11 listopada w Galerii WAREHOUSE i  będzie ona swoistym komentarzem malarskim na temat Polski widzianej z dwóch stron oceanu.

 

Centrum Cybernetyki 2.2.2, Cybernetyki 2 budynek 2 piętro 2

Zaprasza gości od godz. 14:00

Godz. 19.00 -  wernisaż Anny Tomaszewskiej DEATH and PRINCESS

Godz. 20.00  - pokaz filmu Bebok

Po pokazie filmu zapraszamy na lampkę wina

 

DEATH and PRINCESS

Malarstwo abstrakcyjne, miękkie organiczne formy tworzące za pomocą kontrastu intrygujący emocjonalny kontekst. Obraz ma w sobie dramaturgię osiągniętą poprzez celowe zestawienie kolorów. Czerń i róż – niosą przeciwstawne uczucia. Połączone ze sobą tworzą napięcie i wywołują intensywne przeżycia. Tytuł pracy nawiązuje  do dramatu Elfriede Jelinek „Śmierć i księżniczka”. Rola księżniczki staje się często pułapką dla kobiet i je więzi. Ukrywając się za landrynkowym różem tracą swoją osobowość. Nie tym razem. Modelki ubrane w czarne koronkowe stroje stają się silnymi kobietami glamour. Wtapiają się w tło malarstwa kreując swój własny wizerunek.

Anka Tomaszewska – dziennikarka, kuratorka sztuki , projektantka, malarka.

Foto - Magda Czucha

Muzykę do pokazu przygotuje: Alik Matuszewski

Stylista fryzur: Maciej Kubuj

 

BEBOK, w reż. Edyty Serwuk; WSF Polska 2010;  wyk. Jan Nowicki, Lech Dybik, Małgorzata Łata, Maja Hirsch, Eugenia Herman, Wojciech Glanc, Natalia Strauss

Kronika jednego lata dziadka i jego wnuczki, spędzonego w towarzystwie sąsiada Mariana i pod czujnym okiem nieuchwytnego lecz wciąż obecnego „Beboka”. Opowieść o śmierci świadomie doświadczanej i nieświadomie obserwowanej.

Edyta Sewruk – ukończyła Teatrologię i Filmoznawstwo w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reżyserię  w Warszawskiej Szkole Filmowej. Asystentka reżysera przy produkcjach Head to love w reż. Vana Kassabiana oraz Od pełni do pełni w reż. Tomasza Szafrańskiego.

Jej krótkometrażowy film Wstyd otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Quest Europe 2009 oraz nominacje do Offskara 2010 w kategorii Najlepszy Scenariusz oraz Najlepszy Aktor ( Miłogost Reczek). Jej pierwszy film dokumentalny – Moje Houston zakwalifikował się do Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Etiuda Królewna została pokazana w sekcji Młodego Kina tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bebok jest jej filmem dyplomowym. Został zakwalifikowany m.in. do Konkursu Debiutów Filmowych w Koszalinie „Młodzi i Film”, Student Film Festival „Beginning” w Sankt Petersburgu oraz Festiwalu KAMERA OKO w Ostravie.

Galeria Sztuki Współczesnej WAREHOUSE - Magazyn Sztuki

Centrum Cybernetyki 2.2.2.

ul. Cybernetyki 2, budynek 2

Warszawa

 comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--