Fundacja DocArtForum zaprasza na Przegląd Filmów Dokumentalnych, który odbędzie się w kameralnej atmosferze kawiarni Kępa Cafe w dniach od 9 do 23 września 2010.


W ramach Przeglądu zobaczymy:

9 września, godzina 19:00:
· „Latawce” (80’52’’) - zapis współczesnego Kabulu z perspektywy afgańskiego siedemnastolatka. W 1994 roku Talibowie ogłosili długą listę zakazów, jakich mają przestrzegać Afgańczycy. Znalazły się tam między innymi następujące zapisy: nie wolno słuchać muzyki, nie wolno w żaden sposób utrwalać wizerunku człowieka, nie wolno puszczać latawców. Produkcja filmu - Eureka Media

16 września, godzina 19:00:
· „Kamienna cisza” (51’)– młoda kobieta posądzona o cudzołóstwo zostaje zabita w wysokich górach Afganistanu. Dokument przedstawia historię dwojga kochanków oczami świadków. Rekonstruując tragiczne zdarzenie, autor filmu próbuje dowiedzieć się co wydarzyło się w dniu śmierci Aminy. Produkcja filmu Eureka Media.
· „Nasiona” (27’09’’) – w otoczonej łańcuchem ałtajskich gór wiosce mieszka rodzina, której członkowie są odrzuceni przez resztę społeczności. Dowiadujemy się, że rodzina ma tajemnice. Produkcja filmu Eureka Media.

23 września, godzina 19:00:
· „Pierwszy dzień” (20’) – film opowiada o wchodzeniu w dorosłość. Bohaterami są dzieci z tundry przeniesione do miejskiej rzeczywistości. Produkcja filmu Eureka Media.
· „52%” (19’33’) – 52 procent to idealny stosunek długości nóg do wzrostu. Jest to podstawowe kryterium oceny kandydatów do Narodowej Akademii Baletu w Sankt Petersburgu. Produkcja filmu Eureka Media.
· „Bezrobotni” (26’) - ilość osób bezrobotnych w Rosji w 2009 roku wynosiła 100 tysięcy. To specjaliści od wszystkiego, odważni, męscy zwykli ludzie, potrzebni swoim rodzinom ale niepotrzebni już swojemu krajowi. Produkcja filmu Eureka Media.

Kępa Cafe
Ul. Finlandzka 12a/12 (tuż przy Rondzie Waszyngtona)

Serdecznie zapraszamy!! Wstęp wolny !!*********************************************
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu
Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--