Wodny spektakl H2O w Starej Prochowni

21 Listopad godz. 11:00




Wodne eksperymenty rodem z laboratorium, bitwa morska na gąbki, czy koncert muzyki na trzy krople i wodną parę – czym zaskoczy nas niemiecki teatr HELIOS, który będziemy gościć po raz drugi na festiwalu TAKE PART IN ART? Uwaga - spektakl H2O wciąga jak nurt rwącej rzeki!

Fantastyczna przygoda z festiwalem TAKE PART IN ART niedługo dobiegnie końca, ale zanim to się stanie, zapraszamy do Starej Prochowni jeszcze na kilka spotkań przygotowanych specjalnie dla maluchów. Mieliśmy okazję zobaczyć już 9 spektakli, które przyjechały do nas z Belgii, Holandii, Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Różnorodne światy, które artyści pokazują naszej widowni, wyjątkowy sposób komunikacji z dziećmi, ich wrażliwość, wielki entuzjazm i zaangażowanie, przyciągają tłumnie rodziców, którzy chcą, aby NAJmłodszy odbiorca kultury z ich rodziny miał szansę być uczestnikiem tych niezwykłych wydarzeń teatralnych. Mamy nadzieję, że trzy kolejne spektakle również staną się okazją do wspólnego odkrywania - na pierwszy ogień idzie…woda.

Niemiecki teatr HELIOS w październiku badał i odkrywał na naszej scenie właściwości drewna. Tym razem tematem ich działań i widowiskowych eksperymentów będzie substancja znana powszechnie pod nazwą H2O. Woda w niezliczonej liczbie odsłon i pod każdą postacią, to temat wielce fascynujący, nie tylko dzieci.

Woda – wydaje nam się, że wiemy o niej wszystko. Ale gdy przyjrzymy się jej bliżej odkrywamy nagle, że jest pełna niespodzianek i nadal stanowi tajemnicę, nie tylko dla naukowców. Woda jest niezwykłym żywiołem dającym życie i radość. Może to być topniejącą lodową bryłą, połyskującą fontanną, wilgotnym powietrzem, orzeźwiającym napojem, wzburzoną falą, elementem dźwiękowym lub refleksem światła - w tym spektaklu przybiera przeróżne formy. Inspiruje wykonawców i publiczność i jest jak poezja, która uświadamia nam, czym jest Cud Życia. Wszystko zaczyna się od pojedynczej kropli ...

Reżyseria: Barbara Kolling
Występuje: Michael Lurse, Marko Werner, Holger Queck
Czas trwania: 30 minut

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 2 – 5 lat.

źródło: organizator






comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:



redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--