21 listopad 2015, sobota
godz. 11:00
Bilety: wstęp wolny - wymagana rejestracja
Źródło: "kulturalna Warszawa"
Prowadzenie: Piotr „Jaszczu” Nowacki i Bartosz Sztybor.

Tytus, Romek i A’Tomek – kto z nas nie zna tych postaci? Ich przygody spisane i zilustrowane przez Papcia Chmiela od lat cieszyły młodsze pokolenia. Ci właśnie bohaterowie, przedstawieni przez rysownika Piotra „Jaszczu” Nowackiego (zilustrował m.in. komiks dla dzieci „Miś Zbyś na tropie”) oraz scenarzystę komiksowego Bartosza Sztybora (napisał m.in. scenariusz komiksu dla dzieci „Niezła draka, Drapak!”), wprowadzą najmłodszych w świat komiksu. Pokażą także, jak tworzy się komiks od podstaw. Wyprawa w kosmos, zilustrowana przez Papcia Chmiela, to najlepsza inspiracja dla młodych rysowników do stworzenia swojej wizji przyszłości pod cierpliwym okiem prowadzących. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 10-12 lat i ich rodziców.

Piotr „Jaszczu” Nowacki − polski rysownik komiksowy. Z wykształcenia zootechnik. Obecnie mieszka w Warszawie. W latach 2009-2011 roku redaktor naczelny kwartalnika komiksowego Karton. Kilkakrotnie uczestniczył w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Największym osiągnięciem jest zdobycie III miejsca w 2008 roku w kategorii profesjonalistów za pracę “Szóstego dnia” (scenariusz Bartosz Sztybor, kolor Sebastian Skrobol). Swoje prace prezentował na zbiorczych wystawach komiksu polskiego m.in. na Węgrzech, w Izraelu, na Litwie. Jego komiksy były publikowane w magazynach “HIRO”, “Fika” oraz brytyjskim magazynie internetowym z komiksami dla dzieci “Comical Animal”.

Bartosz Sztybor − scenarzysta komiksowy, telewizyjny i filmowy. Komiksy do jego scenariuszy ukazywały się w prasie (WiK, Cinema, Co jest grane, HIRO Free, Aktivist, Przekrój, Uważam Rze, Film, W Sieci, W Sieci Historii, Fika), zinach (Jeju, B5, Maszin, Karton, Hardkorporacja, Kolektyw) oraz licznych antologiach. Wielokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Autor kilku albumów komiksowych: „Szanowny”, „Tainted”, „Byle do piątku trzynastego”, „It’s Not About That” oraz „Wróć do mnie, jeszcze raz” i „Niezła draka, Drapak!”.

W czasie warsztatów przewidziany jest obiad dla dzieci.

Źródło: Organizator.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--