Filmy Braci Coen w KINO.LABie

12 Kwiecień godz. 17:30
Człowiek, którego nie było
Rok 1949. Ed Crane (Billy Bob Thorton) jest niezbyt rozgarniętym i mało gadatliwym fryzjerem w małym miasteczku Santa Rosa w Kalifornii. Jego żona Doris (Frances McDormand) pracuje w sklepie i zdradza męża ze swoim szefem nazywanym Dużym Davem (James Gandolfini).
Sfrustrowany codziennością Ed pragnie zmiany, która nadarza się, gdy pewnego dnia do jego zakładu fryzjerskiego trafia Creighton Tolliver i opowiada Edowi o swoich marzeniach o założeniu sieci pralni chemicznych.

Tajne przez poufne
Osbourne Cox (John Malkovich) jest tajnym agentem CIA, który zostaje zwolniony z pracy za nadużywanie alkoholu. Postanawia się zemścić, opisując nieczyste interesy CIA. Szkic wspomnień trafia w ręce dwójki mało rozgarniętych pracowników klubu fitness - Litzke (Frances McDormand) i Chada Feldheimera (Brad Pitt). Przekonani, że posiadają ściśle tajne informacje uznają, że to znakomita okazja na zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy i przekazują te informacje prosto do Rosjan.

Poważny człowiek
Historia o prawym człowieku, który uświadamia sobie, że cały świat obrócił się przeciwko niemu. Nagle, z nieznanych mu powodów, opuszcza go żona, a jej nowy kochanek przekonuje Larry’ego, że powinien on wyprowadzić się z domu i zamieszkać w tanim, obskurnym motelu. Na domiar złego, kariera naukowa Larry’ego staje pod wielkim znakiem zapytania.

Szczegółowy program projekcji: http://www.kinolab.art.plcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--