ADKF Pięć Smaków: Rykszarz/ Xich lo

27 Czerwiec godz. 17:00
Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung
Wietnam 1995, 120’

Osiemnastolatek pracuje jako rykszarz. Jego rodzice nie żyją. Mieszka razem ze swoim dziadkiem i dwiema siostrami w biednej dzielnicy miasta. Pewnego dnia jego narzędzie pracy - ryksza - zostaje skradziona. Ponieważ nie była jego własnością, musi zarobić na jej spłacenie, a sytuacja wymusza na nim popełnienie kilku wykroczeń, które szybko wprowadzją go w świat zbrodni, w którym spotyka Poetę.

Film w języku wietnamskim, z napisami polskimi.

Azjatycki DKF Pięć Smaków
Realizowany od ponad dwóch lat przez Fundację Sztuki Arteria cykl projekcji filmów fabularnych i dokumentalnych z Azji Południowo-Wschodniej oraz produkcji wpisujących się bezpośrednio w kulturową i polityczną temperaturę tego rejonu świata. Są to często filmy niedostępne w polskiej dystrybucji i nigdy wcześniej nie pokazywane. Celem ADKF Pięć Smaków jest umożliwienie warszawskiej publiczności zasmakowania w azjatyckim  kinie jakiego nie znają i jakie trudno jest zobaczyć gdziekolwiek indziej. Każdemu seansowi towarzyszy prelekcja i dyskusja z publicznością. Filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.
ADKF Pięć Smaków jest jednym z działań przygotowujących do odbywającego się na jesieni Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest to jedyny w Polsce przegląd azjatyckiej kinematografii i towarzyszą mu liczne wydarzenia artystyczne oraz spotkania z twórcami filmowymi. Tegoroczna, czwarta edycja Festiwalu odbędzie się 28 października – 2 listopada w Warszawie, a w jej ramach zaprezentowane zostaną filmy między innymi z Singapuru, Malezji, Tajlandii.


Więcej informacji o projekcjach: www.piecsmakow.plcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--