Podczas pierwszych, otwartych wykładów z elementami warsztatowymi uczestnicy zostaną wprowadzeni w tajniki medycyny i filozofii chińskiej oraz ich praktycznego zastosowania w codziennym życiu do m.in. poprawy kondycji psychofizycznej, zdrowia w ramach profilaktyki i dobrego samopoczucia. Prowadząca, Małgorzata Szkurłatowska zapozna słuchaczy z podstawowymi zagadnieniami, związanymi ze strukturą energetyczną człowieka tj. Qi, centra energetyczne, teoria pięciu elementów, zasadą yin-yang oraz wyjaśni znaczenie sformułowań: Qigong, akupunktura, akupresura, Tuina czy moxa.

Kolejne zajęcia w ramach cyklu blizejwschodu.pl odbędą się 13 czerwca, (niedziela) o godz. 11.00
w siedzibie Instytutu. Będą to autorskie warsztaty Małgorzaty Szkurłatowskiej pt. „Tajemnice urody cesarzowych chińskich”. Celem całodniowych, praktycznych zajęć jest opanowanie przez uczestników prostych, a zarazem profesjonalnych metod pielęgnacji, opartych na masażu, domowych produktach i akupresurze, pozwalających dbać o urodę w zaciszu domowym. Warsztaty wprowadzą słuchaczy również w zagadnienia diety chińskiej – zdrowego sposobu odżywiania się, odpoczynku czy technik spowalniających procesy starzenia się, przy zastosowaniu wyłącznie domowych wyrobów kosmetycznych.

Dwa pierwsze spotkania z cyklu blizejwschodu.pl poprowadzi Małgorzata Szkurłatowska, specjalistka medycyny chińskiej i nauczycielka Qigong z 15 – to letnim doświadczeniem, miłośniczka sztuki, filozofii i medycyny Dalekiego Wschodu. Studiowała na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (Beijing University of Chinese Medicine & Pharmacology) i w Avicenna Institute oraz uczestniczyła w wielu specjalistycznych szkoleniach i kongresach związanych z medycyną naturalną, Qigong, kosmetologią.

Organizatorem projektu jest Instytut APUS. Pierwszy wykład ma charakter otwarty i udział w nim jest bezpłatny. W związku z charakterem zajęć, wymagane jest wcześniejsze wysłanie zgłoszenia, za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się na stornie www.blizejwschodu.pl. Każdy z uczestników pierwszych zajęć otrzyma w prezencie vouchery, do wykorzystania na kolejnych warsztatach, konsultacjach czy wyjazdach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Termin:
Wykład - 10 czerwca br., w godzinach 19.00 – 20.30
Warsztaty - 13 czerwca br., w godzinach 11.00 – 18.00
Miejsce: Instytut APUS, ul. Łazienkowska 14, WarszawaWybierają się:


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--