Program filmowy w lipcu:

** Cleo od 5 do 7/ Cleo de 5 a 7, Francja/ Włochy 1962, 90’
Cleo, młoda piosenkarka u szczytu życiowego powodzenia, dowiaduje się że może być chora na raka. Wyniki badań mają być znane w ciągu dwóch godzin. Film ukazuje dwie godziny, w trakcie których Cleo dokonuje przewartościowania swojego dotychczasowego życia.

** Jedna śpiewa, druga nie/ Une chante, l'autre pas, Francja/ Belgia 1976, 120’
Stylizowany na dokument film opowiada historię dwóch młodych kobiet: Pomme i Suzanne. Pomme pomaga Suzanne znaleźć pieniądze na usunięcie kolejnej ciąży. Jednak Pomme - po nieudanych próbach zrobienia kariery artystycznej - wkrótce wyjeżdża do Iranu z narzeczonym Dariuszem.
Film - portretując obie kobiety i ich środowisko - nakreśla także atmosferę ruchu feministycznego we Francji późnych lat 60. i 70.

** Bez dachu i praw/ Sans toit ni loi, Francja/ Wlk. Brytania 1985, 105’
Film obrazuje ostatnie dni bezdomnej młodej dziewczyny, która w samotnej wędrówce bezdrożami Francji widziała istotę swojego buntu przeciw normom społecznym i ekspresję swojej wolności i niezależności.
W roli głównej wystąpiła wschodząca wówczas gwiazda młodego francuskiego pokolenia – Sandrine Bonnaire.

** Zbieracze i zbieraczka/ Les glaneurs et la glaneuse, Francja 2000, 82’
Tematem tego głośnego dokumentu jest wielowiekowa tradycja zbierania resztek plonów pozostałych na polu po żniwach. Dawniej pokłośnicami bywały wiejskie kobiety, w filmie Vardy zbieranie resztek jest sposobem na życie dla wielu grup społecznych: bezdomnych, młodzieży, filantropów i artystów.
Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi otrzymał tytuł najlepszego europejskiego dokumentu w 2000 roku.

Szczegółowy program dzienny: http://www.kinolab.art.plcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--