VI Festiwal ZAWIROWANIA

24 Czerwiec godz. 22:00
 

VI Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA

 W tym roku Festiwal zapowiada się wyjątkowo okazale. Będzie trwał 9 dni, od 19 do 27 czerwca i wystąpi na nim 20 zespołów z 16 krajów. Tak jak w poprzednich latach Festiwal będzie miał charakter  artystycznego spotkania ogólnoeuropejskiego połączonego z obecnością kilku gości spoza kontynentu. Zacznie się on od spektaklu plenerowego: „con tatto” na warszawskiej Starówce w wykonaniu szwajcarskiego zespołu Da Motus, podczas którego tancerze m.in. zaproszą publiczność do wspólnego tworzenia spektaklu tanecznego. Następne przedstawienia będą pokazywane w Starej Prochowni, Centralnym Basenie Artystycznym  i Collegium Nobilium Akademii Teatralnej. Głównym hasłem  Festiwalu „Zawirowania” w tym roku będzie hasło: „Taniec nie zna granic” i chodzi tutaj zarówno o zasięg geograficzny, jak również o postulowanie programu artystycznego świadomie pozbawionego ograniczeń. Festiwal stawia na różnorodność stylów tańca współczesnego, zakłada przy tym, że ciało tancerza może i powinno służyć jego wypowiedzi na temat świata, w  którym żyje. Tancerz bowiem wyraża na scenie cały bagaż tradycji zawartej w kulturze swojego narodu, jej odniesień do cielesności, do wspólnoty i indywidualności.

  Na Festiwalu wystąpią teatry tańca  z Izraela, Niemiec, Japonii, USA, Szwajcarii, Estonii, Rosji, Holandii, Anglii, Litwy i Hiszpanii. Tradycyjnie spotkają się na festiwalu też  teatry tańca z krajów Unii Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski, aby wspólnie zaprezentować piękno i silę tańca z regionów Europy Środkowej  oraz możliwości wzajemnej współpracy. Podczas jednego z pierwszych wieczorów zostanie też zaprezentowany cykl: „Białoruś tańczy w Warszawie”  w którym wystąpią  aż cztery teatry tańca z Białorusi. Wydaje nam się ważne, żeby nie zapominać, jak wygląda ta dziedzina sztuki u naszych najbliższych sąsiadów. Jak co roku odbędą się także warsztaty taneczne prowadzone przez polskich i zagranicznych pedagogów tańca. Jak widać atrakcji będzie co niemiara! Program wkrótce.

Program jest na ostatecznym etapie uzgodnień i w kilku punktach może jeszcze ulec zmianie.


 comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--