„ZMYSŁY”
WĘDROWNY KABARET LIRYCZNY

23 maja 2010 godz. 16:30
start: Krakowskie Przedmieście (Hotel Bristol)
meta: Kolumna Zygmunta
Wstęp wolny

Edward Lear: " Jeżeli chcesz sprawdzić czy to, co widzisz,
w czym uczestniczysz ma sens, poddaj to pod osąd absurdu
i pozwól aby absurd zweryfikował tą rzeczywistość"

Działaniem kabaretowym, w którym Absurd miesza się z Humorem w rytm stepujących Gałek Ocznych i śpiewająco-wrzeszczących Uszu, A3Teatr prowokuje do kontaktu, dialogu, interakcji z Widzem, Przechodniem, Spacerowiczem, itd. Adresatem jest Każdy – Zainteresowany, Zdystansowany, Obojętny, Śpieszący się; Polak, Cudzoziemiec; Pomnik, Ławka, Inny Obiekt i Przestrzeń Miasta… bowiem gramy dla…, działamy na…, oczekujemy Interakcji, Reakcji, Odpowiedzi, Dialogu z Widzem, Przestrzenią, Obiektem, którzy w równym stopniu są adresatem oraz impulsem działania . Nie boimy się barier lokalnych i ponadlokalnych, międzynarodowych – absurd odbiera się zmysłami.

Reżyseria, teksty: Dariusz Skibiński
Występują: Justyna Jary, Kamila Puciłowska/Agnieszka Makowska, Barbara Songin, Stanisław Dębski, Wiktor Malinowski, Łukasz Skibiński, Mirosław Szczypek.
Muzyka: Jacek Hałas
Scenografia: Agnieszka Gierach
Produkcja: Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka

A3Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń
www.a3teatr.pl
A3 - teatr różności, teatralne panopticum. Nie jest teatrem tańca, a jednak ruch łączy z muzyką. Nie jest pantomimą, a gloryfikuje gest, ten najbardziej nieznaczny. Nie trzyma się linearnych historii, a aktorów wiąże siatką wzajemności; wodzi na pokuszenie humoru i zasępienia, przerysowania zwyczajności, groteski i absurdu. Przetwarza codzienność tworząc z niej kod rytuałów, niezależnych aktów, które układają się na scenie w kolejne odsłony, sekwencje. Widzom pokazuje kalejdoskop obrazów – dynamicznych i statycznych, ostrych i rozmazanych wrażliwością. Nie nazywa rzeczy do końca, pozostawia tę sferę odbiorcy. Różnorodność konwencji odzwierciedla niepokornego ducha aktorów - spektrum od wiernych Minimal Artowi spektakli salowych, przez kabaret różności grany w plenerze, na fascynacji ruchem kończąc
A3Teatr zawieszony jest w czasie - rozpięty między doświadczeniem ponad 18 lat aktorskiej pracy jej twórców w Teatrze Cinema, a otworzeniem się na młode pokolenie i stworzeniem miejsca pracy dla aktorów przejmujących i rozwijających metodę Minimal Art.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:

Semestralne Warsztaty Aktorskieredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--