FESTIWAL Nowa Muzyka Żydowska

18 Maj godz. 19:00
FESTIWAL Nowa Muzyka Żydowska

18.0502010 godz. 19.00

1. Wojtek Mazolewski Bund Band [Polska-Słowacja]

TRIBUT TO MAREK EDELMAN

Projekt powstał specjalnie na Festiwal dzięki Muzeum Historii Żydów Polskich.

Rewolucyjne pieśni Bundu wykonają muzycy radykalnej sceny jazzowej: Maciej Obara – saksofon, Marek Pospieszalski – saksofon, Michał Gos – perkusja, Oskar Torok (Słowacja) – perkusja, trąbka, Wojtek Mazolewski – bas.

Tak o projekcie mówi jego twórca Wojtek Mazolewski: „Pieśni Bundu to żywe świadectwo walki i życia. Obcując z nimi czujemy moc i siłę przekazu, a także tragizm i dramat czasów w jakich powstawały. Tkwi w nich ogromna żywiołowość i muzyczna siła.

2. Shofar/Clementine Gasser [Austria) Clayton Thomas [Australia]

Shofar wystąpi w swoim stałym składzie: Raphael Roginski – gitara elektryczna, Mikołaj Trzaska – saksofon i klarnet basowy, Macio Moretti – perkusja i goście: Clementine Gasser zagra na wiolonczeli, Clayton Thomas na kontrabasie.

Ideą Shofaru, formacji powstałej z inicjatywy Raphaela Rogińskiego, jest odnalezienie wspólnego mianownika w tradycyjnej muzyce chasydzkiej i free jazzie. Utwory przez nich wykonywane to najczęściej niguny, czyli wprowadzające w trans i ekstazę magiczne pieśni religijne oraz frejlaksy – bardziej taneczne, wywodzące się z liturgii żydowskiej formy muzyczne.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--