21 MAJA 2010, CDQ, WARSZAWA,

Illum Sphere (Fat City / Hoya:Hoya, Manchester, UK)

data_smog (IdleGravitySlaves, Dublin)
koola (Audiosfera, WaWa)
kwazar (Respecta Kru, WaWa)
facial index (WaWa)

Doktor Krank świętuje jubileusz dwulecia aktywności w muzycznej blogosferze i niestety duuużo poważniejszy jubileusz w realu. Z tej okazji postanowił urządzić chorą potańcówkę w stolicy dla wszystkich przyjaciół, znajomych i fanów nowoczesnej elektroniki. Dzięki przebogatej muzycznej selekcji i eklektycznym zamiłowaniom arystów, którzy zagrają 21 maja w CDQ, szykuje się prawdziwa uczta dla ducha i ciała. Ruszcie tyłki kochani, jest szansa posłuchać naprawdę wyjątkowej muzyki a jednocześnie wylać parę kropel potu na parkiecie :))

Gwiazdą sonicznej terapii 21 maja 2010r. będzie Illum Sphere z Manchesteru. To jeden z najbardziej ekscytujących młodych producentów w UK, który ma w dorobku kawałki wydane na kilku składankach i dwie świetnie przyjęte EP'ki. Ostatnia "Long live the Plan" zawiera absolutnie powalający numer "Psycho" czy równie wkręcający "Chasing the Midnight Moth" . Jeszcze w kwietniu ma się ukazać kolejna EP'ka "The Plan is Dead" z remiksami Ikoniki, Samiyama, i kolaboracją z Lornem (Brainfeeder) (o tak tak!!)

Illum Sphere popełnił też kilka niezłych remiksów dla: Martyna, Om Unit, Kidkanevil'a czy Graymatter. Uczestnik Red Bull Music Academy 2010, zdobył uznanie takich artystów jak Gaslamp Killera, Ras G, Dam-Funk a jego pierwszy zagraniczny gig miał miejsce w legendarnym klubie Low End Theory w L.A., mecce prężnego ruchu skupiającego świetnych producentów spod znaku "West Coast". Mary Anne Hobbs z BBC1, Brackles czy Thom Yorke z Radiohead wieszczą mu świetlaną przyszłość.

Jego występ to wyjątkowa okazja by powyginać członki w takt pokręconego post hip-hopowego beatu serwowanego w wyjątkowym ekstrakcie złożonym z dubstepu, future garage, idm, aż po abstrakcyjną elektronikę (pod tym względem przypomina Martyn'a). Nie zawsze dudni jak popularni ostatnio dubstep'owi 'działacze' ale na 100% zaserwuje interesującą mieszankę klubowej muzyki spod znaku zdubowanego bassu i IDM'owych wycieczek.

Illum Sphere jest również twórcą i rezydentem najlepszego cyklu imprezowego w Manchesterze - Hoya:Hoya i miał wiele okazji do szlifowania DJ-skiego warsztatu u boku takich zawodników jak Kode 9, Daedelus, Gaslamp Killer, Rustie, Mary Anne Hobbs, Nosaj Thing, Mosca, HudMo, Mark Prichard, Tokimonsta.

Wsparcie lokalne:

data_smog (IdleGravitySlaves, Dublin) a.k.a. montek - prywatnie brat jubilata a muzycznie wielbiciel ciężkiego bassu, ostatnio eksplorujący również inne odmiany UK urban sound jak UK funky czy future garage. Parkiet zapłonie to pewne a Panie wreszczie poproszą Panów do tańca!

koola (Audiosfera, Wwa) - DJ, promotor, na scenie od niemal dwóch dekad. Zaserwuje jak zwykle eklektyczną mieszankę electro, fidget, banger, nu-disco i Bóg wie jeszcze czego. You can't get more satisfaction!

kwazar (Respecta Kru, Wwa) - jako promotor sprowadził wiele dubstepowych gwiazd do WaWy a stolyca przestała być pustynią na polskiej scenie sub-bassowej. Jego sety DJ'skie wychodzą daleko poza wobble'owe oczywistości.

Facial Index (Wwa) - od wielu lat parający się eksperymentalną elektroniką, ale nie stroniący od dancefloorowego szaleństwa, i porywającego beat'u w baardzo zaskakujących kombinacjach. Absolutny mistrz selekcji i niestrudzonych poszukiwań muzycznych.

LINKI:
Illum Sphere http://www.myspace.com/theillumsphere
Doktor Krank Blog http://doktorkrank.net
Illum Sphere - Psycho http://soundcloud.com/illum-sphere/psycho-on-mary-anne-hobbs-bbc-radio-1
Martyn - Brilliant Orange (Illum Sphere's no. 14 remix) http://www.junodownload.com/products/1506732-02.htmcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--