Czar bałańskiej muzyki podczas koncertów w Muzeum dla Dzieci.
Muzyczne spotkania z grupą BALKAN SEVDAH oparte będą na ramowej opowieści - Pierwsza z nich - Dlaczego róże w Bułgarii pachną najpiękniej? - Opowieści z Doliny Róż. W treść wydarzenia wplecione zostaną piosenki, melodie i tańce, wykonywane razem z publicznością.
Na każdym ze spotkań ( w tym sezonie planujemy trzy koncerty: 16 lutego, 20 kwietnia i 1 czerwca) grupa Balkan Sevdah prezentować będzie nietypowe, bałkańskie instrumenty . Na pierwszym spotkaniu główną uwagę skierują w stronę etnicznych bębnów, czyli davula/tapana, darabuki i bendira szeroko wykorzystywanych w tradycyjnej muzyce bałkańskiej. W następnych odsłonach pojawią się obszerniejsze omówienia instrumentów dętych, strunowych i innych.
Dajmy się porwać bałkańskiej muzyce!
Zapraszamy na koncerty grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych! Zapraszamy na godzinę 9:00 lub 11:00.
Balkan Sevdah - kim są?

Twórcy spotkali się, żeby podzielić się swoimi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem.Starają się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu. Od stycznia 2015 wzbogacili brzmienie zespołu o etniczne bębny.
Obowiązują zapisy
www.muzeumdladzieci.pl
rezerwcje@etnomuseum.pl
22 696 53 80


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
bałkany dzieci koncert legendy muzyka zabawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--