"Miłośnie i filmowo" w Buffo

26 Wrzesień godz. 19:00
26 wrzesień 2014, piątek
godz. 19:00
Bilety: Bilety: parter: 60, 80 i 100zł, balkon: 50zł, wejściówki: 20zł
Źródło: "kulturalna Warszawa"
Najpiękniejsze utwory z filmów o miłości
w nowych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego zagrają
Maestro Krzysztof Jakowicz & Kameleon Septet


Program z 2003 r. „Tango moja miłość”, gdzie obok Maestro Krzysztofa Jakowicza na scenie pojawili się młodzi mistrzowie tanga argentyńskiego i tango nuevo – Tangata Quintet został zagrany w Polsce i zagranicą kilkadziesiąt razy, co przy ogromnej zajętości zarówno Maestro Jakowicza jak i zespołu Tangata można uznać za spory rezultat. Zawsze towarzyszył tym koncertom sukces i brawa zachwyconej publiczności. Zarówno bezpośredni styl prowadzenia koncertu przez Maestro Jakowicza, pomysły aranżacyjne Hadriana Filipa Tabęckiego, czy wreszcie swoboda wykonawcza Tangata Quintet zyskały przychylność prasy i słuchaczy.

Album z tym programem został nominowany do Fryderyków w kategorii muzyki kameralnej w 2005 r. Nagrany przez TVP Polonia materiał z jednego z koncertów dorobił się na życzenie widzów ośmiokrotnej powtórki. Artyści odwiedzili większość scen filharmonicznych i teatralnych w kraju, gromadząc pełne sale i pozostawiając po koncertach masę sprzedanych płyt.

Teraz mamy zaszczyt przedstawić Państwu nowy program Maestro KRZYSZTOFA JAKOWICZA z towarzyszeniem zespołu KAMELEON SEPTET: Mariusz Jeka (klarnet, saksofon altowy, klarnet basowy), Radosław Kiszewski (trąbka), Bartłomiej Krauz (akordeon, klawisze, vocal), Piotr Maślanka (perkusja (drumset)), Paweł Stankiewicz (gitara akustyczna, gitara elektryczna, banjo), Maciej Szczyciński (kontrabas, gitara basowa, oud), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian, hammond, wurlitzer), pt. „MIŁOŚNIE i FILMOWO”.

Kameleon specjalizuje się w muzyce teatralnej i filmowej (zespół nagrał muzykę m.in. do filmów: „Lejdis”, „Dziupla Cezara”, „Tango z aniołem” czy „Kameleon”).

Taki profil zespołu nie jest bez znaczenia, bo w nowym programie znajdą Państwo arcydzieła muzyczne ze światowego kina – od „Casablanki” po „Ojca Chrzestnego, od „Underground” po „Noce i dnie”, od piosenek skomponowanych specjalnie do filmów („Titina”, „Love story”, „Yellow Submarine” czy „Pamiętasz była jesień”) – po piosenki, którym film dał często nowe życie („Libertango” z filmu „Frantic”, „Entertainer” z filmu „Żądło”, czy „What a Wonderful World” z filmu „Good Morning, Vietnam”).

Program „MIŁOŚNIE I FILMOWO” powstał z inspiracji Maestro Krzysztofa Jakowicza, z jego ogromnej pasji do dzielenia się z publicznością swoimi zauroczeniami: po polskich tangach przyszedł czas na muzykę z filmów o miłości!


źrodło: studiobuffo.com.pl


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--