25 marzec 2010, czwartek
godz. 19:00
Bilety: bilety 20 zł ulgowy / 30 normalny
Na Pradze Jest Jazz

Artur Dutkiewicz Trio - Hendrix Piano
gość specjalny Jorgos Skolias

Koncert premierowy

25.03.2010 godz. 19.00
Teatr Praga, Otwocka 14
Warszawa

bilet 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

Artur Dutkiewicz – fortepian
Darek Oleszkiewicz - kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Organizator: Tu Praga Dom Kultury

20 marca w sklepach muzycznych ukaże się nowa, długo oczekiwana płyta Artura Dutkiewicza "Hendrix Piano". Płyta nagrana w akustycznym trio jest zaskakującym spojrzeniem muzyków jazzowych na znane utwory legendy muzyki rockowej - Jimi Hendrixa. Takie przeboje jak m.in.: Hey Joe, Crosstown Traffic, Wind Cries Mary, Angel czy Little Wing grane są za pomocą języka jazzu, oddając jednocześnie ducha tych utworów.

Twórczość Jimi Hendrixa jest od dawna jedną z inspiracji Artura Dutkiewicza. Od wielu lat wykonuje on na koncertach kilka utworów z jego repertuaru dowodząc jak uniwersalna jest ta muzyka. Można ją grać z powodzeniem również w trio jazzowe, nawet na tak akustycznych instrumentach jak fortepian czy kontrabas.

W nagraniu płyty wzięli udział:

Darek Oleszkiewicz - mieszkający w USA, znakomity kontrabasista światowego formatu, który na codzień współpracuje z gwiazdami współczesnego jazzu takimi jak: Pat Metheny, Brad Mehldau, Billy Higgins, Joe Lovano, Eddie Henderson, Charles Lloyd, John Abercrombie, Bennie Maupin, Lee Konitz, Peter Erskine, Art Farmer, Horace Silver, Alice Coltrane, Ravi Coltrane, James Newton, Arthur Blythe.

Sebastian Frankiewicz - /m.in. Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Grzegorz Karnas Quintet/ - jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów na polskim rynku jazzowym. Zaczynał w kwintecie Jerzego Małka, następnie współpracował z Michałem Urbaniakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Markiem Bałatą, Andrzejem Olejniczakiem, Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Grażyną Auguścik, Zbigniewiem Wegehauptem i Januszem Skowronem, Grzegorzem Karnasem.

Artur Dutkiewicz - od wielu lat zaliczany do czołówki polskich pianistów jazzowych. Finalista prestiżowego konkursu Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Tomaszem Szukalskim /Kwartet i Duo/, Zbigniewem Namysłowskim, Tadeuszem Nalepą, Grażyną Auguścik.
Nagrał cztery autorskie płyty i wiele z innymi wykonawcami. Dużym sukcesem był jego solowy recital z transmisją radiową na MIDEM w Cannes, a także recitale w Filharmonii Narodowej oraz Paryżu i Londynie w 1988r.
Artur Dutkiewicz jako jeden z nielicznych pianistów jazzowych w Polsce i Europie wykonuje również muzykę improwizowaną SOLO.
Jorgos Skolias (gość specjalny) jest muzykiem poszukującym indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce oraz inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale również w muzyce etnicznej. Od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Od lat siedemdziesiątych aktywnie uczestniczy w tworzeniu polskiej sceny muzycznej. Współpracował między innymi z grupami Krzak, Young Power, Osjan i Tie Break, Tomaszem Stańką, Bogdanem Hołownią, Bronisławem Dużym.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--