Podczas targu odbędzie się sprzedaż promocyjna książki, a także spotkanie z autorami – Moniką Powalisz i Michałem Krasuckim, którzy o godzinie 12:30 poprowadzą spacer architektoniczny po Żoliborzu.Po sukcesie książki „SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy” (publikacja w książce podsumowującej najlepsze projekty wydawnicze roku Print Control 2012, liczne wzmianki w prasie polskiej i zagranicznej – np. w magazynie Wallpaper) Centrum Architektury wydaje drugą pozycję z serii, poświęconą architekturze Żoliborza.

ŻOL – ilustrowany atlas architektury Żoliborza przedstawia 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali znajdujących się na terenie dzielnicy, od najstarszych po najnowsze. Każdy obiekt opatrzony jest jedną ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Prezentacje poprzedza dwujęzyczny wstęp z zarysem historii dzielnicy.

Budynki i detale zostały przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury pozwala zrozumieć podstawowe założenia przestrzenne poszczególnych projektów, niezakłócone ograniczeniami, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zdjęć budynków (zasłaniające je drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne). Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta.

Szczegóły wydarzenia - na plakacie


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:

Spacer po ulicy Wolskiejredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--