ANDREA ARNOLD
Ze względu na podejmowaną tematykę społeczną, twórczość reżyserki niejednokrotnie uznawana jest za kontynuację brytyjskich tradycji kina zaangażowanego społecznie spod znaku Kena Loacha czy Mike’a Leigh. Jej debiutancki film – krótkometrażowa „Osa” – została nagrodzona Oscarem w 2004 roku.

RED ROAD
21-24 marca 2010
Jackie pracuje w Centrum Monitoringu Miasta w Glasgow obserwując dzielnicę Red Road. Pewnego dnia zauważa mężczyznę i rozpoznaje w nim Clyde'a, odpowiedzialnego za wypadek sprzed kilku lat, który całkowicie zmienił jej życie. Kobieta postanawia rozliczyć się z przeszłością.
Film otrzymał nagrodę Jury na festiwalu w Cannes w 2004 roku.

FISH TANK
26-31 marca 2010
Historia zbuntowanej nastolatki, która nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół i uważa, że w swoim życiu nie potrzebuje nikogo.
Mia ma 15 lat. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach rówieśników. Gdy jest sama - tańczy. I wierzy w to, że kiedyś spełni swoje marzenia. Pewnego dnia jej matka przyprowadza do domu tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor. Jego nieoczekiwana obecność zaburzy dotychczasowe relacje dziewczyny z otoczeniem.
Film nagrodzony przez Jury festiwalu w Cannes w 2009 roku.comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--