Taksówka

10 Marzec godz. 20:00
SPEKTAKL ZOSTAŁ ODWOŁANY
Reżyseria: Igor Gorzkowski

Obsada: Anna Sroka, Wiktor Korzeniewski, Bartek Mazur, Sławek Grzymkowski

Spektakl Taksówka przedstawia jeden dzień z życia Warszawy: Wigilię Bożego Narodzenia. Miasto przeistacza się w prawdziwego bohatera przedstawienia, widzimy je oczami kilkunastu postaci: taksówkarza i jego klientów. Klienci wyznaczają taksówkarzowi różne role: spowiednika, świadka, kimś, na kim można wyładować własne frustracje. Płacą – wymagają. W przedstawieniu bierze udział czwórka aktorów, a wydaję się, że przez tylne siedzenie teatralnej taksówki przewija się barwny kalejdoskop postaci, prawdziwy tłum. Jeden aktor wciela się w kilka postaci – pasażerów.

Przeistacza się kolejno w histeryków, gburów, tutejszych i przejezdnych, z których każdy traktuje taksówkarza jako swojego prywatnego psychoanalityka. Każda z postaci inaczej się ubiera, porusza, gestykuluje, inaczej mówi. Taka konstrukcja teatralna stwarza niezwykłe możliwości dla aktorów: możliwości zbudowania wielu charakterystycznych ról w ramach jednej struktury. Tym samym jest to okazja dla widza oglądania tego, co w teatrze najciekawsze: przeobrażenie aktora w kolejną postać. Reżyser z kuglarską zręcznością kreuje kolejne teatralne tożsamości tworząc wielobarwną i wielogłosową warszawską mozaikę.

KULTURALNIE.WAW.PL MA DLA WAS PODWÓJNE ZAPROSZENIA

(czytaj więcej)Wybierają się:


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--