26 marzec 2014, środa
godz. 19:00
Bilety: 75zł - 50zł (szczegółowe informacje na: www.teatr-rampa.pl/bilety)
Źródło: "kulturalna Warszawa"
"Jeździec Burzy" kultowy musical o Jimie Morrisonie powraca do Rampy!

Jeździec burzy to jedyny w Polsce, rockowy musical o Jimie Morrisonie, jego życiu i karierze. W nim wspaniałe, koncertowe wykonanie większości największych przebojów Artysty i zespołu The Doors. Cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, zagrany został już ponad 200 razy. Kultowe piosenki, znane większości fanów muzyki, w tym wydaniu śpiewane są po polsku, co dodatkowo daje niepowtarzalną okazję wsłuchania się nie tylko w muzyczne, ale i w liryczne przesłanie tego idola.

Jeździec burzy – to muzyczna opowieść o samotności artysty, którego machina przemysłu rozrywkowego sprowadziła do cielesnego symbolu „sex-idola”, gubiąc postać wrażliwego poety. I chociaż jego wizje i przeczucia wyprzedziły swój czas, to niekłamana pasja kontestatora rzeczywistości, dopiero po jego śmierci stała się legendą trwającą do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest ekspansja płytowo-wydawnicza twórczości Morrisona i grupy The Doors notowana do dziś w Anglii, w Ameryce i w Polsce.

Jeździec burzy to muzyczno-teatralna opowieść o pragnieniu miłości, przyjaźni i konieczności ich odrzucenia w imię sztuki. Reżyser spektaklu – Arkadiusz Jakubik zakłada ryzykowną tezę, że tak naprawdę Jim nie popełnił samobójstwa, ani nie przedawkował narkotyków, lecz wciąż żyje i pewnego dnia wraca do Paryża, na cmentarz Pere Lachaise... Czy będziecie tam również, aby go spotkać?

Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Jakubik
Teksty piosenek i wierszy Jim Morrisom
Muzyka The Doors

Kierownictwo muzyczne:
Romuald Kunikowski

Zespół muzyczny w składzie:
Romuald Kunikowski,
Krzysztof Poliński, Radosław Zagajewski,
Tomasz Łuc,

Tłumaczenia piosenek:
Krzysztof Jaryczewski,
Roman Kołakowski,
Jędrzej Polak,
Grzegorz Walczak,
Marek Zgaiński

obsada:

Jim Morrison - Marcin Rychcik
Ray Manzarek – Konrad Marszałek/ Krzysztof Bartłomiejczyk
Pam – Dominika Łakomska
Van Morrison – Julian Mere/ Robert Kowalski
Brujo, Jessie James – Marek Frąckowiak
Ronnie Haran – Katarzyna Kozak
Jac Holzman – Robert Tondera
Andy Warhol – Leszek Abrahamowicz
Fink, Ed – Piotr Furman
Jac Holzman – Mieczysław Morański/Robert Tondera
oraz Kamila Boruta-Hycnar, Ewa Lorska, Justyna Kolenda, Julita Kożuszek-Borsuk, Marcin Olszewski, Krzysztof Skarżyński, Artur Ziółkowski
Spektakl trwa 2h 30 min z przerwą.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--