Zapraszamy na dzień otwarty organizowany 14 grudnia w wolskiej cerkwi. W programie zwiedzanie, quizy, atrakcje. Poznaj wielokulturową stolicę!

Dzień otwarty jest częścią projektu wielokulturowego „Cztery strony Warszawy”, w ramach którego warszawscy uczniowie wcielają się w role przewodników po czterech wielkich wyznaniach i ich świątyniach.

W czasie dnia otwartego w cerkwi uczniowie – który przygotowywali się do swojej roli przez ponad dwa miesiące - oprowadzą wszystkich chętnych po miejscu i podzielą się z nimi ciekawostkami związanymi z historią i tradycjami prawosławia. Zmierzą się też z trudnymi pytaniami i postarają się wyjaśnić kwestie, które dziwią, intrygują lub niepokoją Polaków: dlaczego prawosławne Boże Narodzenie wypada dopiero po Nowym Roku? Czy każdy ksiądz prawosławny może mieć żonę i dzieci? Dlaczego po 1918 roku większość cerkwi warszawskich znikła z mapy stolicy?

Na zwiedzających czekają gry i quizy przygotowane przez uczestników projektu. Można będzie wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej na zabytkowym cmentarzu prawosławnym i własnoręcznie zrobić sobie przypinkę na pamiątkę wizyty w świątyni.

Zapraszamy!

Gdzie i kiedy:
14 grudnia, godz. 10-14, Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli, ul. Wolska 140.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

Nowe rezydencje artystyczne
Domoteka prezentuje: „XY ankamierzejewska – Nowe Technologie by Globart Print”
Panel-Pol - nowy salon w Parku Handlowym Janki
Warsztaty tkactwa w DK Zacisze: uTKANA sobota
VI Festiwal Warszawa w Budowie: spacer "Ratunku, nadchodza artyści! Jaka jest dzisiaj Praga?"
Warsztaty weekendowe - Batik w DK Praga
Konferencja "Kultura i neuronauka" w Zachęcie
Wykłady Warszawskiego Studium Filozofii i Teologii w Centrum Łowicka
Konferencja "Kultura i neuronauka" w Zachęcie: wykład "Światło w badaniach mózgu"
Konferencja "Kultura i neuronauka" w Zachęcie: warsztaty rodzinne "Mózg nasz powszedni – poznaj i zrozum swoją głowę"
"Moje miasto Warszawa: Zieleń w moim mieście" – warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne w Domu Spotkań z Historiąredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--