Zapraszamy na dzień otwarty organizowany 14 grudnia w wolskiej cerkwi. W programie zwiedzanie, quizy, atrakcje. Poznaj wielokulturową stolicę!

Dzień otwarty jest częścią projektu wielokulturowego „Cztery strony Warszawy”, w ramach którego warszawscy uczniowie wcielają się w role przewodników po czterech wielkich wyznaniach i ich świątyniach.

W czasie dnia otwartego w cerkwi uczniowie – który przygotowywali się do swojej roli przez ponad dwa miesiące - oprowadzą wszystkich chętnych po miejscu i podzielą się z nimi ciekawostkami związanymi z historią i tradycjami prawosławia. Zmierzą się też z trudnymi pytaniami i postarają się wyjaśnić kwestie, które dziwią, intrygują lub niepokoją Polaków: dlaczego prawosławne Boże Narodzenie wypada dopiero po Nowym Roku? Czy każdy ksiądz prawosławny może mieć żonę i dzieci? Dlaczego po 1918 roku większość cerkwi warszawskich znikła z mapy stolicy?

Na zwiedzających czekają gry i quizy przygotowane przez uczestników projektu. Można będzie wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej na zabytkowym cmentarzu prawosławnym i własnoręcznie zrobić sobie przypinkę na pamiątkę wizyty w świątyni.

Zapraszamy!

Gdzie i kiedy:
14 grudnia, godz. 10-14, Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli, ul. Wolska 140.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

SEMINARIUM|„Uwierzyć w muzeum?”
BANK POMYSŁÓW W DKŚ 2014
Akcja „Żonkile” - łączy nas pamięć w 71. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim
"Świnia - to brzmi dumnie" czyli spotkania o zwierzętach - spotkanie 1: "Dlaczego nie jemy kotów?" w barze Studio
Giełda Osobowości i Inicjatyw Artystycznych w DK Zacisze
"Jak czytać zdjęcia, czyli interpretacje współczesnej fotografii" - spotkanie z cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami" w barze Studio
Koncert Papieski z okazji kanonizacji Jana Pawła II
Spotkanie z Pedro Cabritą Reisem, autorem pracy „A Conversation with Oscar Hansen” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Wspomnienia z podróży do Indii - w Czytelni Naukowej
Z cyklu "Spotkanie ze sztuką. Rozmowy wokół dzieła": "Świat utracony. Żydzi polscy" w Żydowskim Instytucie Historycznym
Książka w budynku PAST-y - "Prawda to marny interes, a policja wie tyle, ile jej ludzie powiedzą"redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--