Zapraszamy na dzień otwarty organizowany 14 grudnia w wolskiej cerkwi. W programie zwiedzanie, quizy, atrakcje. Poznaj wielokulturową stolicę!

Dzień otwarty jest częścią projektu wielokulturowego „Cztery strony Warszawy”, w ramach którego warszawscy uczniowie wcielają się w role przewodników po czterech wielkich wyznaniach i ich świątyniach.

W czasie dnia otwartego w cerkwi uczniowie – który przygotowywali się do swojej roli przez ponad dwa miesiące - oprowadzą wszystkich chętnych po miejscu i podzielą się z nimi ciekawostkami związanymi z historią i tradycjami prawosławia. Zmierzą się też z trudnymi pytaniami i postarają się wyjaśnić kwestie, które dziwią, intrygują lub niepokoją Polaków: dlaczego prawosławne Boże Narodzenie wypada dopiero po Nowym Roku? Czy każdy ksiądz prawosławny może mieć żonę i dzieci? Dlaczego po 1918 roku większość cerkwi warszawskich znikła z mapy stolicy?

Na zwiedzających czekają gry i quizy przygotowane przez uczestników projektu. Można będzie wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej na zabytkowym cmentarzu prawosławnym i własnoręcznie zrobić sobie przypinkę na pamiątkę wizyty w świątyni.

Zapraszamy!

Gdzie i kiedy:
14 grudnia, godz. 10-14, Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli, ul. Wolska 140.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

Nowe rezydencje artystyczne
Panel-Pol - nowy salon w Parku Handlowym Janki
Wykład "O poglądach joginów na reinkarnację" w Muzeum Azji i Pacyfiku
„Święto Zmarłych w Meksyku” - wykład Teresy Walendziak
Spotkanie "Portrety współczesnych Żydów" - finisaż rezydencji J. Bakalarz w Muzeum Historii Żydów Polskich
Grupa Musicalowa „Za kulisami”
Składkowy obiad wtorkowy Teatru Baza
Spotkanie "Święto Aszury w Iranie czyli lamenty na śmierć Hosejna, trzeciego imama szyickiego" w Muzeum Azji i Pacyfiku
Wykłady wtorkowe w Centrum Interpretacji Zabytku: "Drogi na koniec świata - Rzym"
Wernisaż wystawy Anny Bujak "Simili corpi/Podobne ciała" w Galerii Elektor
"Meksykańskie Zaduszki. Robimy czaszki z cukru" - warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznymredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--