Zapraszamy na dzień otwarty organizowany 14 grudnia w wolskiej cerkwi. W programie zwiedzanie, quizy, atrakcje. Poznaj wielokulturową stolicę!

Dzień otwarty jest częścią projektu wielokulturowego „Cztery strony Warszawy”, w ramach którego warszawscy uczniowie wcielają się w role przewodników po czterech wielkich wyznaniach i ich świątyniach.

W czasie dnia otwartego w cerkwi uczniowie – który przygotowywali się do swojej roli przez ponad dwa miesiące - oprowadzą wszystkich chętnych po miejscu i podzielą się z nimi ciekawostkami związanymi z historią i tradycjami prawosławia. Zmierzą się też z trudnymi pytaniami i postarają się wyjaśnić kwestie, które dziwią, intrygują lub niepokoją Polaków: dlaczego prawosławne Boże Narodzenie wypada dopiero po Nowym Roku? Czy każdy ksiądz prawosławny może mieć żonę i dzieci? Dlaczego po 1918 roku większość cerkwi warszawskich znikła z mapy stolicy?

Na zwiedzających czekają gry i quizy przygotowane przez uczestników projektu. Można będzie wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej na zabytkowym cmentarzu prawosławnym i własnoręcznie zrobić sobie przypinkę na pamiątkę wizyty w świątyni.

Zapraszamy!

Gdzie i kiedy:
14 grudnia, godz. 10-14, Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli, ul. Wolska 140.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

Panel-Pol - nowy salon w Parku Handlowym Janki
Restauracja Kebab King w Parku Handlowym Targówek
W Domotece otwarto pierwszy w Europie salon wyposażenia wnętrz marki JOOP!
10. urodziny Klancyka - afterparty
Bezpłatne wycieczki zabytkowym autobusem chaussonem z lat 50 - Warszawski Tygdzień Seniora
Trele w Ogrodzie - XX Festiwal Nauki w Warszawie
Warsztaty dla dzieci: "Molekularna tęcza" - XX Festiwal Nauki w Warszawie
Światło, kolory i fluoroscencja - nieznane oblicze organizmów biologicznych - XX Festiwal Nauki w Warszawie
Biotechnologia rozrodu w medycynie i produkcji zwierzęcej - XX Festiwal Nauki w Warszawie
Gdzie wzrok nie sięga - nowoczesne mikroskopy w naukach biomedycznych - XX Festiwal Nauki w Warszawie
Warsztaty: "Pokaz Koła Naukowego Genetyki i Epigenetyki UW" - XX Festiwal Nauki w Warszawieredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--