Zapraszamy na dzień otwarty organizowany 14 grudnia w wolskiej cerkwi. W programie zwiedzanie, quizy, atrakcje. Poznaj wielokulturową stolicę!

Dzień otwarty jest częścią projektu wielokulturowego „Cztery strony Warszawy”, w ramach którego warszawscy uczniowie wcielają się w role przewodników po czterech wielkich wyznaniach i ich świątyniach.

W czasie dnia otwartego w cerkwi uczniowie – który przygotowywali się do swojej roli przez ponad dwa miesiące - oprowadzą wszystkich chętnych po miejscu i podzielą się z nimi ciekawostkami związanymi z historią i tradycjami prawosławia. Zmierzą się też z trudnymi pytaniami i postarają się wyjaśnić kwestie, które dziwią, intrygują lub niepokoją Polaków: dlaczego prawosławne Boże Narodzenie wypada dopiero po Nowym Roku? Czy każdy ksiądz prawosławny może mieć żonę i dzieci? Dlaczego po 1918 roku większość cerkwi warszawskich znikła z mapy stolicy?

Na zwiedzających czekają gry i quizy przygotowane przez uczestników projektu. Można będzie wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej na zabytkowym cmentarzu prawosławnym i własnoręcznie zrobić sobie przypinkę na pamiątkę wizyty w świątyni.

Zapraszamy!

Gdzie i kiedy:
14 grudnia, godz. 10-14, Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli, ul. Wolska 140.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

Panel-Pol - nowy salon w Parku Handlowym Janki
Restauracja Kebab King w Parku Handlowym Targówek
W Domotece otwarto pierwszy w Europie salon wyposażenia wnętrz marki JOOP!
Lekcja z Mistrzem Reportażu - spotkania z reportażystami nominowanymi do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż
Kropki w paski. Warsztaty dla dzieci 1-3 lat i opiekunów w Łazienkach Królewskich: "Mokro/sucho. Sucha woda "
Wernisaż wystawy fotograficznej "Tybet. W drodze do Kumbum" Elżbiety Sęczykowskiej w Muzeum Ziemi
Z cyklu „Moje Fascynacje, podróże” - „Andaluzja” - spotkanie z Jarosławem Bobinem w Bielańskim Ośrodku Kultury
Z cyklu Rzemieślnicy: „Biżuteria dla kamienic” w Pracowni Sztukatorskiej
Spotkanie z pasją: Tomek Tułak " Magiczny Nepal" w Bemowskim Centrum Kultury
Wernisaż wystawy pt. "Co nam zostało z tych lat? – polska sztuka użytkowa 1956-1975" w CPK Praga Południe
Mentoring Theater – Sztuka właściwych decyzji w Palladiumredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--