"Deszczowa Piosenka" - musical w Teatrze Roma

24 Październik godz. 19:00
Z materiałów Organizatora:

"Musical Deszczowa Piosenka (Singin’ In The Rain) to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych.

Nakręcona w 1952 roku komedia należy do klasyki kina, zarówno dzięki temu, że wystąpił w niej niezapomniany Gene Kelly, ale także dzięki doskonałej swingowej muzyce i wielkim przebojom (poza legendarnym utworem tytułowym m.in. Beautiful Girl, You Are My Lucky Star).

Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20. czyli w krytycznym dla branży okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, znany celebryta, ulubieniec pań. Młody, przystojny, energiczny i bogaty – Hollywoodzki amant. Jego ekranową partnerką jest piękna i seksowna gwiazda Lina Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, aspirującą aktorkę, Kathy Selden, która marzy o karierze na scenach teatralnych. Przyjacielem głównego bohatera jest Cosmo Brown, muzykalny i wesoły - zaufany kumpel i współpracownik Dona. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym . Wydarzeniom towarzyszy rywalizacja pomiędzy paniami oraz romans gwiazdora i debiutantki. Publiczność już od ponad pół wieku kocha w Deszczowej Piosence komizm sytuacyjny - perypetie bohaterów na planie filmowym i poza nim. No i oczywiście... samą Deszczową Piosenkę wykonywaną w strumieniach deszczu.


Reżyserem Deszczowej Piosenki jest dyrektor teatru – Wojciech Kępczyński, tłumaczem Daniel Wyszogrodzki, kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin. Nad scenografią pracuje Boris Kudlicka. Za kostiumy odpowiada Dorota Kołodyńska, makijaże stworzy Sergiusz Osmański, a fryzury Jaga Hupało - cała trójka współpracowała niedawno przy produkcji familijnej „Aladyn Jr”. Zapowiada się kolejne musicalowe wydarzenie!


Teatr Muzyczny ROMA po raz kolejny zaprezentuje własną inscenizację musicalu (licencja non-replica).

Ta wesoła, roztańczona, kolorowa produkcja będzie także… mokra. Zatańczymy ją bowiem w strumieniach prawdziwego, jesiennego deszczu!"


Źródło: Teatr Roma


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--