Koncert: Torque Trio w klubie Pardon, To Tu

23 Październik godz. 20:30
Torque Trio – intrygujące trio jazzowe czerpiące z bałkańskiej tradycji, jazzu, freeimprov i muzyki współczesnej. Bardzo mocno skoncentrowane na wyrazistych i nieraz złożonych kompozycjach uwalnia zarazem niezwykłe, mniej znane terytoria improwizacji. Muzyka tego tria tętni szaleństwem, bawi się obsesją ale też smakuje się w subtelności i wrażliwości. Tu nie ma chłodu, jest ogień i lód.

Dominik Strycharski – flety, kompozycja
Kenneth Knudsen - kontrabas
Valentin Schuster – perkusja

Bardzo mocnym aspektem zespołu jest samo instrumentarium – flety proste, kontrabas i perkusja, które daje niesamowitą homogeniczność a zarazem pozwala na kulturowe i kontekstowe odniesienia których próżno szukać w innych, tradycyjnych jazzowych składach. Taki mały muzyczny kosmos, bez granic i barier, skupiony jednak w trzech akustycznych instrumentach.

Koncert w Pardon, To Tu to premiera tego międzynarodowego zespołu. Materiał skomponowany przez Dominika Strycharskiego uzupełniony będzie dwoma kompozycjami legendarnego Thomasa Chapina, z jego ostatniej płyty wydanej za życia, którego to utwory doskonale uzupełniają koncepcję Torque Trio.

Źródło: Organizator.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--