Dla dzieci w wieku 1-5 lat

Tym razem Teatr Małego Widza zaprasza małych i dużych melomanów do świata dźwięków, instrumentów i fantastycznej zabawy w muzykowanie. Zaprasza nie jako biernych odbiorców, ale współtwórców i aktywnych uczestników. Będziemy śpiewać, grać i tańczyć, odwiedzimy wiele muzycznych zakątków świata. Zabrzmi dla nas jazz, pop, reggae, muzyka etniczna, kołysanki, a nawet country western. W tej podróży spotkamy przedziwne instrumenty: ukulele, bębenki, marakasy, kastaniety, caxixi, zaklinacze deszczu, tamburyny, shakery, trzytonowe dzwonki, drewniane guiro, melodicę, a nawet kalimbę. Naszą muzyczną wyprawę poprowadzą instrumenty klasyczne - pianino i wiolonczela, a gitara elektryczna zaskoczy nas mnogością brzmień i kolorów ekspresji. Wspólnie będziemy bawić się zmianą rytmów, tempa i nastroju. Dźwiękowanie na dywanie to zaproszenie do udziału w procesie twórczym, do poznania, ale także poszukiwania różnych źródeł brzmień, to zaproszenie do spotkania z najpiękniejszą ze sztuk.

O tym, że muzyka pobudza dziecięcą wyobraźnię, rozwija emocjonalność i osobowość dziecka, a także stymuluje zmysły i zachęca do improwizacji nie trzeba chyba dziś nikogo przekonywać. Dzieci kochają muzykę, podobnie jak Iza Lamik, Michał Lamża oraz Igor Spolski – zawodowi muzycy, którzy przygotowali w większości autorskie kompozycje, tak aby program koncertu dostarczał dużo radości i piękna.

prowadzenie i śpiew: Agnieszka Czekierda
wiolonczela, przeszkadzajki i śpiew: Iza Lamik
pianino, melodica, przeszkadzajki i śpiew: Michał Lamża
gitara, ukulele, djembe, przeszkadzajki i śpiew: Igor Spolski

premiera: 14.10.2012

źródło: Teatr Małego Widza


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:

Semestralne Warsztaty Aktorskieredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--