Galeria Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku studentów pierwszego roku studiów II stopnia Architektury i Urbanistyki pod kierunkiem mgr. inż. arch. Andrzeja Pańkowskiego i dr. sztuki Piotra Pańkowskiego pt. „ARCHITEKTURA W MALARSTWIE”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 20.11.2012 r. o godz. 14.00. Miejsce wystawy: Atrium Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, ul. Rejtana 16. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 11.12.2012 r.

”Architektura w Malarstwie” to wystawa prezentująca prace studentów pierwszego roku studiów II stopnia Architektury i Urbanistyki. Po trzyletniej przerwie w rysunku wracają oni do kredek i farb aby jeszcze przez dwa semestry zmagać się, już bardziej swobodnie niż było to na początku studiów, z trudną materią malarskich, graficznych i estetycznych problemów.
W programie dominują dwa tematy z pogranicza architektury. Pierwszy to malarska wizja „Dachów”. Obrazy, od realistycznych ujęć fragmentów miast widzianych z lotu ptaka, do uproszczonych, niekiedy wręcz abstrakcyjnych kompozycji syntetyzujących rytmy ścian, kominów, okien, anten itp.

Drugi temat to „Wnętrze kościoła rozświetlonego przez wpadające słońce”. Próba narysowania tej skomplikowanej architektonicznej przestrzeni i wydobycia przy pomocy barw wszystkich jej walorów estetycznych, kontrastów tworzonych przez mrok i światło, chłodnych cieni, snopów promieni, poblasków i całego bogactwa zaskakujących efektów wizualnych, które towarzyszą takim widokom.

Kolejnym ważnym elementem programu tego etapu studiów jest „Porfolio” pokazujemy na wystawie kilka przykładowych egzemplarzy. Każdy student dokonuje wyboru, selekcji i graficznego opracowania swoich prac. Chodzi tu przede wszystkim o prace z dorobku – projektowania architektonicznego, ale również wszystkie szeroko rozumiane dokonania plastyczne – rysunek, malarstwo, fotografia i inne.

Praca ta poza swoją funkcją użytkową pełni rolę ćwiczenia graficznego, zmusza autora do przemyślanego uporządkowania swojego archiwum zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
prac studentów wystawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--