29 listopad 2012, czwartek
godz. 10:00
Bilety: 25 - 35 zł (indywidualny), 23 zł (grupowy), 22 zł (wejściówka)
Źródło: "kulturalna Warszawa"




Liliputy i olbrzymy - teatralne imaginarium

Autor: Marek Zákostelecký
Reżyseria: Marek Zákostelecký
Scenografia: Marek Zákostelecký

"Liliputy i Olbrzymy – Teatralne Imaginarium" jest oryginalnym scenariuszem Marka Zakostelckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu.

Mapę świata, jego nieznane lądy i groźne oceany zastąpiły jednak krainy takie jak "przylądek pięknej dekoracji" , "wyspa machin i świateł" czy "zatoka trafionej muzyki". Podróż Guliwera odbywa się w świecie teatru rozumianym jako zbiory niezliczonych rekwizytów, a także możliwych do zastosowania konwencji i estetyk, którymi dysponują twórcy teatralni w procesie budowy nowego przedstawienia.
Ideą spektaklu jest pokazanie sceny teatralnej jako wielkiego laboratorium, w którym jego "laboranci" to znaczy - reżyser, scenograf, kompozytor i aktorzy - przygotowują w toku prób, przymiarek, sporów i dyskusji efekt zwany widowiskiem.

Oryginalność pomysłu reżysera polega na stworzeniu warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Spektakl jest interaktywnym przedstawieniem wciągającym widzów w świat baśni także poprzez nadanie dzieciom możliwości reżyserii akcji.

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.

Data premiery: 1 XII 2012 godz. 17:30






comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:




redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--