17 marzec 2012, sobota
godz. 16:30
Bilety: bilety: 40, 60, 80 i 95 zł; wejściówki: 30
Źródło: "kulturalna Warszawa"




Ivan Menchel (Cemetery Club)

reżyseria: Marcin Sławiński
scenografia: Wojciech Stefaniak

Ten, kto powiedział, że życie zaczyna się po trzydziestce okrutnie się pomylił. Prawdziwa jazda zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce!

Dla trzech wdów (wyznania mojżeszowego) regularne wizyty na cmentarzu i odwiedziny zmarłych mężów to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W końcu nikt tak cierpliwie nie wysłucha relacji z codziennych zakupów, lokalnych plotek i opisu szczegółowego braku jakichkolwiek planów na przyszłość, jak przyjaciółki. Dlatego zapewne, choć różnią się od siebie każdym, nawet najdrobniejszym elementem charakteru, wspomniane panie rytualnie umawiają się na wspólnych herbatkach, by ramię w ramię, radosnym krokiem udać się do pobliskiej nekropolii.

Ale na nieszczęście zeszłych już małżonków, w miejscu ich wiecznego odpoczywania pojawiają się czasem… żywi mężczyźni. A właściwie jeden konkretny. Sam, również wdowiec, najlepszy rzeźnik w okolicy, w niektórych kręgach kulturowych po prostu musi się stać partią wręcz idealną.

Kiedy między nim, a jedną z przyjaciółek, wywiązuje się płomienny romans, przyszłość „klubu cmentarnego”, którego rytuałom tak długo hołdowały, staje pod ogromnym znakiem zapytania. Przecież jednym rzeźnikiem raczej trudno się podzielić. A skoro nie można uszczęśliwić wszystkich, to może warto skutecznie pozbyć się kłopotu? Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną? A może nie warto walczyć o taki klub, którego połowa członków nie jest już w stanie podpisać listy obecności?

Bardzo dowcipna i jednocześnie wzruszająca historia czworga bohaterów. Przyjemny, niezapomniany wieczór spędzony w teatrze.
- Washington Journal

premiera: 13.01.2012






comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:




redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--