Recognition Night w Cafe Kulturalna

09 Marzec godz. 22:00
Patrick Pulsinger / Jacek Sienkiewicz / Dj Motyl

W piątek 9 marca do Warszawy powracają cykliczne noce pełne niebanalnych muzycznych wrażeń firmowane przez stołeczną wytwórnię www.recognition.pl.

Tym razem gościem specjalnym w warszawskiej "Cafe Kulturalna" będzie postać niezwykle zasłużona dla rozwoju wielu odmian europejskiej sceny elektronicznej, choć jednocześnie skromna i trzymająca się na uboczu głównych nurtów - kompozytor, producent, muzyk, DJ - Patrick Pulsinger.

Rezydujący w Wiedniu artysta nagrywa już od blisko dwóch dekad, tworząc zarówno energetyczne klubowe przeboje (poczynając od hitowego albumu Porno (wydanego przez Disko B w 1995 roku), jak i kompozycje bliższe współczesnej muzyce awangardowej, nie stroni także od wycieczek w stronę nowoczesnego jazzu. W 2010, po latach eksperymentów, powrócił do muzyki tanecznej doskonale przyjętym albumem Impassive Skies.

Prowadząc od 1993 cenioną wytwórnię Cheap Records wydawał nierzadko przełomowe płyty takich wykonawców, jak Christopher Just, Khan czy Crowdpleaser. Nakładem Cheap ukazał się Nighttime World, rewolucyjny album legendy minimal techno, Roberta Hooda. Pulsinger jest także odkrywcem talentu i promotorem popularnego wokalisty Louie Austena.

Ogromny jest dorobek Pulsingera jako remiksera i producenta. Jako pierwszy reanimował utwory m.in. Beanfield, Jaydee, Tosca, Chicks On Speed, DJ Hella czy Pet Shop Boys. Współprodukował lub udzielał się jako instrumentalista na płytach m.in. Matthew Herberta, Patricka Wolfa, DJ Hella, Terranova i wielu innych.

Eklektyczny i nieprzewidywalny set Patricka Pulsingera będzie niezaprzeczalnie główną atrakcją wieczoru. Nie mniej ciekawie zapowiada się jednak występ Recognition, czyli klubowego wcielenia gospodarza wieczoru, Jacka Sienkiewicza, który powraca właśnie z nowym materiałem. Wspomagania dostarczy zawsze niezawodny DJ Motyl.

źródło: Cafe Kulturalna


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--