11 marzec 2012, niedziela
godz. 12:00
Bilety: 5/10 zł; rezerwacja i sprzedaż biletów: kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70, 822 93 69
Źródło: "kulturalna Warszawa"
Zespół w składzie:
Wojciech Koprowski - I skrzypce
Aleksandra Tomasińska - II skrzypce
Michał Bryła - altówka
Karol Marianowski - wiolonczela

W programie:
Brett Dean - Eclipse na kwartet smyczkowy (2003)
Joseph Haydn - kwartet smyczkowy d-moll op.76 nr 2
Felix Mendelssohn Bartholdy - kwartet smyczkowy e-moll op. 44 nr

Meccore String Quartet założony w 2007 roku, jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych młodego pokolenia. Kwartet stworzyło czworo utalentowanych i utytułowanych już muzyków-solistów, których wspólną pasją stało się interpretowanie dzieł kameralnych. Zespół kształcił się początkowo u członków kwartetu Camerata, a od roku 2009 studiuje w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universitat Der Kunste w Berlinie.

W roku 2011 otrzymał Nagrodę Finalisty oraz Nagrodę Specjalną podczas Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych „Premio Paolo Borciani” w Reggio Emilia.

W roku 2010 kwartet został laureatem I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weiden (II i III nagrody nie przyznano), a w roku 2009 zdobył I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen.

Meccorre String Quartet doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich (m.in. Reggio Emilia String Quartet Festival, Beethoven Haus Masterclass w Bonn, Jeunesses Musicales w Weikersheim), prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Barthold Kuijken, Heime Muller, Antonello Farulli, Peter Crooper, Kuss Quartett, Cuarteto Casals.

Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym zespołu było uczestniczenie w kursie interpretacji muzyki Ludwiga van Beethovena prowadzonym przez Alfreda Brendela.

Kwartet oraz indywidualnie każdy z jego członków jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu "Młoda Polska”.

Dzięki wsparciu MKiDN Meccorre String Quartet ma szansę na spełnienie swojej misji jaką jest propagowanie muzyki kameralnej w miejscach o ograniczonym dostępie do dóbr kultury, kładąc szczególny nacisk na koncerty w szpitalach dla dzieci i młodzieży.

Członkowie kwartetu są autorami ciekawych programów koncertowych łączących różne dziedziny sztuki. „MecCorrespondances” to cykl monograficznych recitali połączonych z lekturą korespondencji danego kompozytora.

Nowatorski projekt „Art of FUGA” ukazuje syntezę Die Kunst der Fuge J.S.Bacha z tekstem autorstwa Bohdana Pocieja oraz projekcją multimedialną.

Współpracując z wokalistą Mieczysławem Szcześniakiem kwartet eksperymentuje również na polu muzyki jazzowej podczas koncertów o nazwie On The Bridge.

Muzycy dokonali licznych nagrań radiowych dla Bayerischer Rundfunk, Rai3, Radio Merkury oraz NDR. Realizacja Kwartetu smyczkowego F. Schuberta Śmierć i Dziewczyna dla TVP Kultura, została nominowana do nagrody "Gwarancje Kultury’ 2011".

Od roku 2010 Meccorre String Quartet jest gospodarzem i organizatorem odbywającego się w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Q’arto Mondi”, w ramach którego prezentuje polskiej publiczności czołowych artystów światowej sceny kwartetowej.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--