Bielański Dancing

05 Luty godz. 16:00
Powrót dancingu

Dancing – słowo nieco zapomniane. A przecież to dancingi królowały w Warszawie lat 30- tych i pojawiały się jak świetliki w tej zrujnowanej, zmęczonej wojną. To dancing rozweselał "małą stabilizację" Gomułki i "drugą Polskę" Gierka. Dlaczego zatem w ostatnim 20- leciu zniknął całkowicie ze stołecznych kawiarni i restauracji? Rozpłynął się, ulotnił? Przecież niegdyś to było kultowe miejsce polskiego kina.

Na dancingach rozgrywały się kluczowe sceny serialu "07- zgłoś się". W dramatach psychologicznych na parkietach wyznawano sobie miłość, a przy barze toczono intelektualne dysputy o życiu. Dziś pozostały jedynie dyskoteki i kluby dla określonej, młodej klienteli. A gdzie mają pójść miłośnicy tańca we dwoje, fani "wolnych kawałków"? Gdzie mają stracić kilka zbędnych kilogramów zwolennicy parkieto-terapii w średnim wieku? Czy muszą wyjeżdżać do sanatorium w Ciechocinku? Tym razem nie muszą. 05.02. o 16.00, w Bielańskim Ośrodku Kultury dancing znów wróci do łask. Najprawdziwszy! Przy dobrej muzyce, nastrojowym świetle i w miłym towarzystwie.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--