Warszawa ul. Ząbkowska 27/31 bud. 24 Kontakt: Aneta Czajka, 662-182-561

www.dorumart.pl

Nasza pracownia powstała jako efekt pasji rodziny Czajka i spotkania osób, które połączyło zamiłowanie do sztuki. W świecie komputerów i produktów tworzonych masowo myślimy, że będziemy miłą odskocznią, a nasze dzieła pobudzą wyobraźnię i przywrócą na myśl dawne czasy szlachetnych przedmiotów tworzonych z sercem.

Nasza pracownia mieści się w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej 27/31 w byłej wytwórni wódek Koneser na warszawskiej Pradze, co gwarantuje wspaniałą atmosferę.

Zajmujemy się witrażem, fusingiem oraz fotografią.

Projektujemy, wykonujemy. Bawimy się formą, kształtem, barwą i światłem.

Fabryka Kształtów i Barw to miejsce, gdzie powstają pomysły na piękno zaklęte w szkle. Nasze dzieła to nietuzinkowe pomysły na wyposażenie Twojego wnętrza. Naszym naturalnym materiałem jest szkło. Zwykle jeśli pomyślisz o sztuce użytkowej i szkle, to na myśl przychodzą Ci ciężkie lampy witrażowe lub witraże okienne. Jeśli zajrzysz do naszej galerii, przekonasz się że szkło może być materiałem do lekkich, przestrzennych form. Prócz lamp i witraży okiennych wykonujemy witrażowe podświetlane obrazy, aplikacje do drewnianych mebli, parawany, piękne popielniczki i inne przedmioty będące elementami wyposażenia.
Szkło i metal mogą być użyte do tworzenia rzeźb, wazonów, waz jak również form witrażowych pełniących podobną rolę do obrazów. Gra oświetleniem i niebanalnymi przedmiotami wykonanymi w technice witrażowej, nada każdemu wnętrzu nutkę tajemniczości i mistycyzmu. Takie elementy dobrze komponują się zarówno z klasycznym wystrojem wnętrz obok antyków jak również w nowoczesnych ascetycznych wnętrzach.

Staramy się nie powielać wyeksploatowanej tematyki. Wszystkie formy, które tworzymy to nasze autorskie projekty. Nie boimy się połączeń z innymi formami sztuki, jak kuta stal, ażurowe konstrukcje z profili metalowych. Nie obce są nam również adaptacje przedmiotów, które oryginalnie miały zupełnie inne przeznaczenie.

Podczas projektowania naszych dzieł, bardzo ważny jest dla nas kontakt z odbiorcą. Możliwość ujęcia jego odczuć i preferencji w finalnym produkcie. Z tego też powodu większość powstających przedmiotów ma charakter unikalny, tworzymy je dla konkretnego wnętrza i konkretnego odbiorcy.

Prócz tworzenia zajmujemy się również bardziej prozaicznymi sprawami. Jesteśmy głównym przedstawicielem i dystrybutorem pieców do ceramiki i fusingu słoweńskiej firmy PIKA.
Zgodnie z polityką handlową firmy PIKA oferujemy takie same ceny jak producent. Prowadzimy też szkolenia dla miłośników szkła oraz wszystkich, którzy pragną odkryć w sobie artystyczną duszę.

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--