ul. Nowy Świat 39, 00-029 Warszawa Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
tel./faks 22 828 89 43
www.facebook.com/galeria.schody
http://www.galeriaschody.pl

http://www.galeriaschody.pl

Galeria sztuki współczesnej "Schody" istnieje od 1998 r. Mimo że niewielka i ukryta w jednej z licznych bram warszawskiej ulicy Nowy Świat, pełna jest uroku i szczególnego klimatu.

Program galerii obejmuje zarówno wystawy twórców cenionych ze względu na ich ugruntowaną pozycję artystyczną i bogaty dorobek twórczy, jak również pokazy zdolnych i obiecujących artystów młodego pokolenia. Naszym głównym zamierzeniem jest, by nasi goście mieli możliwość obcowania ze sztuką swoich czasów, by mogli - i zarazem chcieli -odnaleźć w niej coś dla siebie, pokochać ją.

Pracując nad charakterem galerii, zainteresowania skupiamy głównie na prezentowaniu i promowaniu polskiej sceny artystycznej, chociaż w dotychczasowym dorobku zdążył się już zarysować element międzynarodowy w postaci wystawy "Tingatinga - współczesne malarstwo Tanzanii". I również w tym kierunku zamierzamy jak najbardziej podążać, otwierając publiczność na nowe i ciekawe projekty wystawiennicze, polskie i zagraniczne, dotykające tego, co aktualne, tego, z czym mamy styczność, tego, co nas dotyczy bądź obchodzi.
Biorąc pod uwagę złożony charakter sztuki współczesnej staramy się, by program galerii za tą różnorodnością i zmiennością podążał. Jesteśmy otwarci na wszelkie zróżnicowane formy twórczej aktywności i artystyczne postawy twórców. Wyszukujemy i promujemy dzieła reprezentujące ciekawe poszukiwania artystyczne, realizujące wizualne piękno i smak przy pomocy różnych zabiegów warsztatowych czy technicznych.

Nawiązaliśmy i kontynuujemy stałą współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Przestrzeń naszej galerii jest otwarta na każdą formę wyrazu i różne techniki artystyczne. Zamierzamy poszerzać zakres prezentowanej sztuki poprzez realizację ciekawych projektów twórców, wystaw indywidualnych, tematycznych czy grupowych.

Jesteśmy otwarci na klientów i kolekcjonerów sztuki. Organizowane przez nas liczne wernisaże potwierdzają nasze zaangażowanie w promocję artystów, dają gościom naszej galerii możliwość "identyfikacji" prezentowanej sztuki z jej twórcą, pozwalają na osobisty kontakt z autorami.

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--