Centrum Edukacyjne IPN"Przystanek Historia" im. Janusza Kurtyki ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa
Naczelnik:
Wiesława Młynarczyk
tel. (22) 576 30 03
 

www.przystanekhistoria.ipn.gov.pl

Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki działa od stycznia 2010 roku przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Centrum w ramach realizowanej misji zajmuje się popularyzacją  wiedzy o najnowszej historii Polski z wykorzystaniem różnorodnych środków przekazu, a także edukacją historyczną. Wszelkie projekty realizowane w Centrum są realizowane w  ścisłej współpracy z Biurem Edukacji Publicznej IPN oraz Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.

W ramach prowadzonej działalności edukacyjnej, wystawienniczej i konferencyjnej w Centrum odbywają się wystawy, spotkania z autorami i bohaterami publikacji historycznych, debaty naukowców i dziennikarzy, pokazy filmowe. Specjalna oferta edukacyjna w postaci wykładów, warsztatów, seminariów, konferencji naukowych skierowana jest do uczniów, studentów i nauczycieli. Centrum oferuje również możliwość skorzystania w czytelni ze specjalistycznej literatury historycznej księgarni i bezpłatnego Internetu. Spotkanie organizowane w Centrum mają charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

Wszelkie informacje na temat zakresu i różnorodności imprez organizowanych na Przystanku Historia znajdują się na specjalnej podstronie http://przystanekhistoria.ipn.gov.pl/.

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--