ul. Twarda 6

tel.: 22 620 34 96

schorr@jewish.org.pl

www.schorr.edu.pl

Fundacja im. Profesora Mojżesza Schorra prowadzi centrum edukacyjne, poświęcone religijnej i świeckiej nauce o judaizmie a także największą szkołę języka hebrajskiego w Polsce. Czerpiąc inspirację z nauk rabina Mojżesza Schorra (1874 – 1941) otwieramy nasze drzwi przed każdym, kto pragnie zanurzyć się  w świecie judaizmu i nauki żydowskiej we współczesnym kontekście, a przy tym z poszanowaniem tradycji. Dzięki naszym programom każdy może pogłębić swą znajomość i zrozumienie wartości żydowskich, niezależnie od swej religii.

Z biegiem czasu wielu naszych studentów zaczęło działać w różnych organizacjach żydowskich, inni zaś okazują głębsze zrozumienie dla złożoności Państwa Izrael i jego problemów. Postać naszego patrona, wybitnego pedagoga, ostatniego rabina warszawskiej Wielkiej Synagogi, jest dla nas znakiem przewodnim, wskazującym największą żydowską wartość: dążenie do wiedzy. Co miesiąc setki naszych studentów witają się nawzajem, mówiąc „chodźmy do Schorra”.

Założona w 2003 roku dzięki wsparciu Fundacji Rolanda S. Laudera nasza Fundacja otrzymuje fundusze od polskich gmin żydowskich, od instytucji państwowych oraz ofiarodawców prywatnych.

 

Zapraszamy do udziału w jednym z naszych programów:

-  Zgłębianie judaizmu – Nasz program poznawania judaizmu składa się z pięciu bloków tematycznych: Teksty, Czas, Etyka, Prawo i Naród. Oferujemy seminaria i warsztaty a także wykłady, prowadzone przez wykładowców z Izraela poprzez wideo konferencję. Studenci mają okazję spotykać się z rabinami, wybitnymi naukowcami i komentatorami, dyskutując o wyzwaniach, z jakimi musi zmierzyć się tradycja żydowska we współczesnym społeczeństwie. Niektóre z naszych cyklicznych wykładów zostały zebrane w formie publikacji książkowych, wydanych przez naszą Fundację. Mogą być one wykorzystane do przyszłej nauki.

Stacjonarne kursy języka hebrajskiego, intensywne kursy wakacyjne oraz platforma internetowa „Makledet”. Nasz program nauki języka przeznaczony jest dla polskojęzycznych studentów. Zapewniamy uczestnikom kursów materiały edukacyjne, podręczniki i narzędzia edukacji nieformalnej.  Nasza platforma edukacyjna w Internecie zapewnia unikalną możliwość nauki hebrajskiego dla osób z poza dużych miast. Co dwa lata organizujemy warsztaty dla nauczycieli hebrajskiego, we współpracy z pedagogami z Izraela.

W ramach programu „Poznaj Izrael” oferujemy wykłady, spotkania z interesującymi postaciami z Izraela oraz projekcje izraelskich filmów. W przeszłości prowadziliśmy między innymi spotkania poświęcone politycznej historii Izraela oraz obrazowi izraelskiego społeczeństwa w poezji współczesnej. Przedstawiamy piękno i różnorodność Izraela, w tekstach na wiele rozmaitych tematów, od archeologii po kino i poezję, także na naszej stronie internetowej: www.schorr.edu.pl

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--