Plac Konstytucji 4 http://warsztatwarszawski.blogspot.com/

http://warsztatwarszawski.blogspot.com/

WARSZTAT, to przestrzeń działań twórczych i społecznych, w której, w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, gościliśmy i organizowaliśmy szereg działań aktywizujących mieszkańców. WARSZTAT stał się miejscem dialogu między warszawiakami, miejskimi aktywistami i urzędnikami. Obecnie spełnia funkcję centrum aktywności lokalnych przy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, a działania w tym miejscu wpisują się w założenia tworzonego programu operacyjnego Społecznej Strategii Warszawy - „Wzmacnianie terytorialnej wspólnoty sąsiedzkiej”. WARSZTAT to otwarte miejsce spotkań i dialogu, przestrzeń wypracowywania nowych rozwiązań w zakresie współpracy i komunikacji społecznej; to narzędzie do budowania społeczeństwa obywatelskiego, platforma wymiany myśli, wspierająca zarówno jednostki jak i społeczności lokalne.
Powyższe cele realizujemy poprzez debaty, szkolenia, konsultacje, warsztaty i inne twórcze spotkania, otwarte dla mieszkańców. Spójny program WARSZTATU budujemy z projektów wypracowanych przez Zespół (cykl spotkań dla mieszkańców z Pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy, projekty z dzielnicami, projekty animujące przestrzeń pl. Konstytucji), a także wybranych w wyniku otwartego naboru.
Ponadto w przestrzeni lokalu przy pl. Konstytucji 4 kuratorka Agnieszka Sural realizuje projekt artystyczny, od dawna wpisujący się w kulturalną mapę Warszawy - galerię Witryna.

Zapraszamy do odwiedzin i współpracy!

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--