pl. Defilad 1 (PKiN)

Kinoteka Multiplex

Pałac Kultury i Nauki 
(wejście od Al. Jerozolimskich)

Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

Rezerwacja Biletów
tel. 022 551 70 70 

Biuro
tel. 022 551 70 00

E-mail.biuro@kinoteka.pl
www.kinoteka.pl

www.kinoteka.pl

Istniejemy od 2001 roku, w miejscu w którym niegdyś widzów przyciągały sztandarowe sale kinowe w Warszawie: Przyjaźń, Młoda Gwardia i Wiedza. Kinoteka, mieści się w Pałacu Kultury i Młodzieży, samym sercu stolicy. Łączy tradycję i atmosferę 50 lat historii powojennej Warszawy z nowoczesnością, spełniających najwyższe standardy sal projekcyjnych. W socrealistyczny rozmach budowniczych Pałacu Kultury udało nam się wpisać rozwiązania techniczne, gwarantujące wygodę i satysfakcję widza. Naszą ofertę stanowią zarówno najgłośniejsze premiery jak i awangardowe kino niezależne oraz współczesne dokumenty. Jednym słowem, kierujemy ją do wyrobionego widza, oczekującego od kina czegoś więcej niż aluminiowy design i zapach popcornu. 


Niepowtarzalny charakter kina sprawia, że jest miejscem najważniejszych pokazów oraz filmowych premier z udziałem gwiazd światowego oraz polskiego kina. W Kinotece odbywały się m.in.:

Premierowa Gala Kalendarza Pirelli 2002

uroczystość rozdania Złotych Kaczek

Festiwal MiFF

Rozdanie nagród Złote Orły

Festiwal Planete Doc Review

Grand Press Photo

Fenomeny PrzekrojuWyjątkowo bogaty wystrój wnętrz: eleganckie foyer, wręcz monumentalne pałacowe przestrzenie z rzędami klasycystycznych kolumn i kryształowymi żyrandolami tworzą atmosferę, której daremnie szukać w innych tego typu miejscach w Warszawie. Będąc u nas wolną chwilę mogą spędzić Państwo przy filiżance aromatycznej kawy w jednej z dwóch naszych kawiarń lub w letnim ogródku.


Położenie w samym centrum Warszawy gwarantuje łatwy dojazd do nas: w bezpośredniej bliskości znajdują się m.in. Dworzec Centralny, stacja metra Centrum, liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Wszystkie drogi prowadzą do Kinoteki!

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--