• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  ZWIDY

  Zwidy nie widy.

  Na pierwszy rzut oka widać, że niewiele widać.
  W sumie wiele się tam dzieje, ale co dokładnie?
  Trudno to opisać – musicie zobaczyć sami.

  Trzech Muszkieterów:
  Bart/Noriaki/Niebieski – Szamoni/Poznań/Warszawa
  pokaże Wam swoje prace: obrazy, kartony, światła, dymy i dziwadła.

  M66.
  Warszawa.
  Piątek 13go.
  Godz. 19.00.

   

          

  NORIAKI

  https://www.facebook.com/Noriaki-344964722199806/
  https://www.instagram.com/noriakinoriaki/


  BART SUCHARSKI

  https://www.facebook.com/Art-Bart-Sucharski-164817530836743/
  https://www.instagram.com/bartsucharski/


  NIEBIESKI ROBI KRESKI

  https://www.facebook.com/niebieskirobikreski/
  https://www.instagram.com/niebieski_robi_kreski/

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  TYTUŁ: Czytaj jak profesor 

  AUTOR: Thomas C. Foster

  PREMIERA: 05.11.2019 r. 

  WYDAWCA: Fabuła Fraza

  CENA: 39,90 
  Bezpłatne spotkanie z Kicińską i Ogórkiem w Faktycznym Domu Kultury

  Już 10 grudnia o godzinie 19.00 w Faktycznym Domu Kultury (Gałczyńskiego 12, 00-362 Warszawa) Magdalena Kicińska, redaktor naczelna „Pismo. Magazyn Opinii” oraz krytyk filmowy Michał Ogórek porozmawiają o tym, jak czerpać jeszcze większą przyjemność z czytania, oglądania i słuchania. Inspiracją do zorganizowania dyskusji jest premiera polskiej wersji językowej amerykańskiego bestsellera "Czytaj jak profesor" autorstwa Thomasa C. Fostera. „Czytaj jak profesor” to swoisty poradnik napisany przez jednego z tych wybitnych, pełnych pasji i charyzmy profesorów, których słucha się z zapartym tchem i wspomina przez całe życie. W podróż czytania między wierszami zabiera nas w amerykańskim bestsellerze, który na polskim rynku pojawił się 5 listopada 2019 r., nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza. 

  Bieżące informacje na temat spotkania ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  TYTUŁ: Mela Muter. Gorączka życia 

  AUTOR: Karolina Prewęcka 

  PREMIERA: 17.10.2019 r. 

  WYDAWCA: Fabuła Fraza

  CENA: 59,00


  Mela Muter w Villi la Fleur – bezpłatne spotkanie z Karoliną Prewęcką, autorką książki „Mela Muter. Gorączka życia”

  Niezależna, konkretna, uparta. Kochanka Leopolda Staffa, przyjaciółka Władysława Reymonta, niedoszła żona młodszego o kilkanaście lat Raymonda Lefebvre’a. W sobotę 14 grudnia 2019 roku o godzinie 12.00 w Villi La Fleur (ul. Szpitalna 14, 05-510 Konstancin-Jeziorna) odbędzie się bezpłatne spotkanie wokół książki „Mela Muter. Gorączka życia”. Z Karoliną Prewęcką, autorką książki, o burzliwym i smutnym życiu, pragnącej i poszukującej radości oraz szczęścia Meli Muter porozmawia Artur Winiarski, historyk sztuki i kurator zbiorów Villa La Fleur. Pierwsza biografia malarki przełomu XIX i XX wieku trafiła na rynek 17 października nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza. 

   


  Bieżące informacje na temat spotkania można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/events/280501206187275/

  Po wywiadach-rzekach z ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  5 grudnia 2019 – 16 lutego 2020

   

  80 lat po jubileuszu, który się nie odbył i w 155. rocznicę urodzin mistrza, MNW pragnie przypomnieć dorobek jednego z najważniejszych polskich grafików przełomu XIX i XX wieku, moderatora życia artystycznego przed I wojną światową i w czasach II RP. W uznaniu zasług Łopieńskiego warszawskie Muzeum Narodowe zamierzało uhonorować jubileusz 50-lecia jego pracy twórczej wystawą przygotowywaną na jesień 1939 roku. Wojna pokrzyżowała te plany.

   

  Będzie to pierwsza tak obszerna prezentacja dzieł Łopieńskiego, które zostaną pokazane w szerszej – europejskiej – perspektywie. Oprócz odbitek graficznych zostaną zaprezentowane płyty graficzne, rysunki studyjne, akwarele oraz medale z brązu projektowane przez artystę. 

   

  Kurator: Piotr Czyż, kustosz w Gabinecie Rycin i Rysunków


   


   

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  20 grudnia na polskie ekrany trafi „Kod Dedala” – trzymające w napięciu kino z zaskakującym finałem. Film inspirowany jest kulisami wydania „Inferno” Dana Browna. Tłumacze zostali zamknięci w odosobnionym miejscu, dzięki temu udało się uniknąć piractwa a książka zarobiła 250 milionów dolarów.

   


   

  Ile warte jest życie, gdy słowa są warte miliony?

  Dziewięciu tłumaczy z całego świata zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Brak kontaktu ze światem i rygorystyczne zasady zaczynają budzić frustracje.

  Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem. Nikt nikomu nie ufa, każdy jest podejrzany, każdy ma motyw a bezwzględny wydawca nie cofnie się przed niczym, by zdemaskować i ukarać ją lub… jego.

  W rolach głównych plejada międzynarodowych gwiazd: Olga Kurylenko („007 ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Wystawa Coming Out 2019 otwarta w Wola Retro


  29 listopada odbył się uroczysty wernisaż wystawy Coming Out 2019. Na wydarzeniu zaprezentowano 33 najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów warszawskiej ASP w 2019 roku i wyłoniono laureatów XI edycji wystawy. Wręczono również sześć nagród specjalnych. Dzieła sztuki można podziwiać w warszawskim obiekcie Wola Retro do 15 grudnia 2019, w godzinach 10:00 - 18:00. Wstęp wolny.

   


   

  Coming Out to wybór najciekawszych dyplomów powstałych w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na wystawie pokazywane są dokonania artystyczne, projektowe, konserwatorskie, a także prace teoretyczne opuszczających mury Akademii absolwentów. Selekcji prac dokonują Rady Wydziałów uczelni. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

  - Dyplomy prezentowane na wystawie Coming Out to perełki sztuki współczesnej autorstwa najmłodszego pokolenia artystów. W bezkompromisowy sposób ukazują to, co jest w tej chwili naprawdę ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Szybkie fury, interesujący mężczyźni, krajobrazy po horyzont. Tak w skrócie prezentuje się „Le mans 66” Jamesa Mangolda (odpowiedzialny m.in. za „Logan: Wolverine” czy „Przerwaną lekcję muzyki”).

  To skrót największy i poniekąd niesprawiedliwy. Bo pomiędzy tymi hasłami rozpościera się ogrom filmowego dobra.

   


   

  Świetni w swych rolach Matt Damon i Christian Bale (świetny zwłaszcza ten drugi) odgrywają historię, nomen omen, wyścigu pomiędzy ekipami Forda i Ferrari.

  Brzmi jak coś, co zainteresować nie może osób niezainteresowanych kwestiami motoryzacyjnymi. Jest dokładnie odwrotnie. 2,5 godziny mija w emocjach i niepostrzeżnie.

  Planując seans, warto uwzględniać repertuar kina IMAX.

   

   fot. mat. prasowe

   

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Agnieszka Cegielska

  Naturalnie w kuchni. 60 przepisów na zdrowie 

  Premiera 13 listopada 2019


  Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, które osłabia naszą odporność i sprzyja rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Co możemy zrobić, żeby ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest prosta - powinniśmy spożywać jak najwięcej naturalnych składników.


      

  Po bestsellerowych Naturalnie i Naturalnie 2 nadszedł czas na książkę z przepisami. Agnieszka Cegielska – propagatorka naturalnego stylu życia –przygotowała 60 przepisów na potrawy, które wzmocnią nasze organizmy i będą miały zbawienny wpływ na nasze zdrowie. A ponadto dopieszczą nasze kubki smakowe. Naturalnie, zdrowo i smacznie.


  Agnieszka Cegielska – absolwentka dziennikarstwa i studiów podyplomowych z dziedziny zdrowia i zdrowego stylu życia. Konsultantka medycyny ajurwedyjskiej. Od kilkunastu lat związana z telewizją TVN, gdzie w programie Dzień Dobry TVN prowadzi cykl Naturalnie. Wielbicielka otaczania się naturą i sięgania w pierwszej kolejności po to, co natura stworzyła.

   

  Partnerem projektu, dzięki kt ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--